Δευτέρα, 23 Δεκέμβριος 2019 19:33

Ηττα στο τάι μπρέικ για το Μεσσηνιακό

Εντός έδρας ήττα στο τάι μπρέικ, γνώρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο Μεσσηνιακός από τον Γ.Σ. Πετρούπολης.

Η Καλαματιανή ομάδα μετά την εξαιρετική εμφάνιση πριν από μία εβδομάδα στο τοπικό ντέρμπι με τον Απόλλωνα, ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, όπου κέρδισε τα δύο πρώτα σετ και πήρε προβάδισμα. Ομως δεν είχε ανάλογη συνέχεια, καθώς χάλασε ότι έκτισε δίνοντας το δικαίωμα στη φιλοξενούμενη ομάδα να διεκδικήσει ένα θετικό αποτέλεσμα. Η ομάδα της Πετρούπολης έκανε ολική ανατροπή και κατόρθωσε να ισοφαρίσει σε 2-2 τα σετ και να στείλει το ματς στο 5ο, όπου έχοντας και την ψυχολογία υπέρ της υποχρέωσε τις “πράσινες” σε εντός έδρα ήττα με 3-2 σετ.
Τα σετ: 25-20, 25-20, 17-25, 23-25, 12-15).
Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Δημήτρης Κτενάς, Σπύρος Πρέντζας.
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Γ. Σουρή): Σωτηρίου, Αναγνώστου, Ραμούνδου, Βακάλογλου, Γκατέλι, Γρίβα, Μπούκουρα (λ), Αραπάκη, Μαθιουδάκη, Μπένου, Μπεσή, Ζερδεβά (λ), Μουργή, Τσάλτα.
Γ.Σ. ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Εμ. Αποστολογιωργάκης): Κοτσαμπά, Ευθυμιάδη, Κατσιμπούλα, Χρυσοσπάθη, Δημητροπούλου, Παπαδάκη, Καραγρηγορίου (λ), Σκλιβανίτη, Σιμιτζή, Μάσσιου, Παναγιωτοπούλου, Βλασοπούλου (λ).