Σάββατο, 16 Απρίλιος 2022 22:39

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ηττα 3-0 σετ στο Κλειστό για τον Απόλλωνα από Πεύκα

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε σήμερα στο Κλειστό ο Απόλλωνας Καλαμάτας από τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων, στον πρώτο αγώνα των πλέι οφ ανόδου στη Volley League Γυναικών.

Η καλαματιανή ομάδα μία εβδομάδα μετά τη νίκη της επί της ομάδας της Θεσσαλονίκης, εμφανίστηκε αγνώριστη και έχασε το ματς και μαζί το πλεονέκτημα έδρας.
Τα δύο πρώτα σετ οι φιλοξενούμενες τα πήραν με 17-25 και το τρίτο με 24-26, με την ομάδα του Μπάμπη Μυτσκίδη να χάνει την ευκαιρία να μειώσει σε 1-2 σετ.
Πλέον ο Απόλλων πρέπει να κερδίσει στην έδρα των Ακαδημιών Πρωταθλητών Πεύκων, αν θέλει να μείνει ζωντανό το όνειρο της ανόδου στη Volley League Γυναικών.

Στο άλλο ματς το Αιγάλεω εκμεταλλεύτηκε τη έδρα του και νίκησε τον Φ.Ο. Βριλησσίων με 3-0 σετ (25-10, 25-14, 25-14).