Τρίτη, 18 Οκτωβρίου 2022 11:31

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ηττα στην πρεμιέρα για τον Ακρίτα

Ανέτοιμος εμφανίστηκε ο Α.Ο. Ακρίτας στην κυριακάτικη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ εθνικής βόλεϊ γυναικών και έτσι γνώρισε την ήττα στο Κλειστό με 3-0 σετ από την Ιριδα Αργους.

Μια ομάδα που θα διεκδικήσει και φέτος την άνοδο. Οι φιλοξενούμενες πήραν το πρώτο σετ με 25-22 και το δεύτερο με 25-19 και με τη ψυχολογία στα ύψη πήραν και το τρίτο σετ (25-10) και μαζί τη νίκη.

Να σημειωθεί πως πριν την έναρξη της κυριακάτικης αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τα 100 χρόνια από τη μικρασιάτικη καταστροφή.

Τα σετ: 22-25, 19-25, 10-25
Το ματς διαιτήτευσαν οι Παναγιώτης Χανδρινός και Νικολέτα Τσιμικλή.
Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Ι. Μαντέκας): Μουργή, Γρίβα, Αντωνοπούλου, Μαθιουδάκη, Γαλανοπούλου, Γεωργουλάκου, Μπαστακού (λ). Επαιξαν και οι Ορφανέα, Ζουμπουλίδου, Μπότη.
ΙΡΙΣ ΑΡΓΟΥΣ (Γ. Μπούκουρας): Πετροπούλου, Μ. Μπούκουρα, Μπομπρόβ, Μπλάτσου, Χατζησωφρονίου, Λεκοσιώτη, Θ. Μπούκουρα (λ). Επαιξαν και οι Ντούλια, Χιόνη, Κατσαρού, Πάτσιου, Νικολιτσά.