Τρίτη, 25 Οκτωβρίου 2022 14:35

ΒΟΛΕΪ: Ο Απόλλωνας 3-2 με ανατροπή το Μεσσηνιακό στο πρωτάθλημα κορασίδων

Ο Απόλλων ήταν ο νικητής στην καλαματιανή μονομαχία με το Μεσσηνιακό, για την πρεμιέρα του Θ’ ομίλου του πρωταθλήματος βόλεϊ Κ 18 κορασίδων της ΕΣΠΕΠ.

Ο Μεσσηνιακός (φωτό κάτω) πήρε το πρώτο σετ, ο Απόλλωνας ισοφάρισε στη συνέχεια και στο τρίτο σετ μετά από εναλλαγές στο προβάδισμα επικράτησαν πάλι οι “πράσινες”. Στο τέταρτο σετ, ωστόσο, ο Απόλλωνας κυριάρχησε και νίκησε με το εντυπωσιακό 25-3 και στο τάι μπρέικ νίκησε με 15-13, παρότι βρέθηκε να κυνηγά το σκορ.

Τα σετ: 25-18, 17-25, 25-20, 3-25, 13-15.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Π. Μητρόπουλος): Τσοπανάκη, Διακουμέα, Τσουμπρή, Χρονοπούλου, Τσούμπανου, Ζόμπολα, Νανοπούλου (λ), Μπουλούκου, Σπυροπούλου, Νακούση, Δημητρακοπούλου (λ), Γεωργιάδη, Χανδρινού.
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Δ. Καθάρειος): Γ. Χριστοπούλου, Σακελλαρίου, Καράγιωργα, Μπεκιάρη, Νίκα, Λαδά, Κοζάκη (λ), Καμπούκου, Μ. Χριστοπούλου, Τερόλλι, Τσουμελέα, Παπαδοπούλου (λ), Αρβανίτης, Κοτσαρίνη.