Πέμπτη, 03 Νοεμβρίου 2022 10:32

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Τρίτη σερί νίκη ο Απόλλωνας, 3-0 σετ την Ελπίδα Αμπελοκήπων

Στην κορυφή της Pre League βόλεϊ γυναικών συνεχίζει ο Απόλλωνας Καλαμάτας, καθώς νίκησε χθες στο Κλειστό του Δημοτικού Σταδίου με 3-0 σετ και την Ελπίδα Αμπελοκήπων στην εμβόλιμη τρίτη αγωνιστική.

Είχαν προηγηθεί οι νίκες με Κόρινθο (εντός) και Χ.Α.Ν.Θ. (εκτός) χωρίς μάλιστα να έχει χάσει σετ.

Η μεσσηνιακή ομάδα δυσκολεύτηκε στο πρώτο σετ με τις φιλοξενούμενες να είναι καλές στην υποδοχή. Η Ελπίδα προηγήθηκε μάλιστα με 24-25, αλλά ο Απόλλωνας πήραν το σετ με 27-25. Στο δεύτερο σετ με ένα σερί 14-4 και με τις Τσομπανίδου, Φάιλο πρωταγωνίστριες ο Απόλλωνας επικράτησαν με 25-20. Στο τρίτο σετ ο Απόλλωνας κυνηγούσε το σκορ, αλλά επέστρεψε στο ματς και πήρε τους τελευταίους πόντους για το 25-23.
Τα σετ: 27-25, 25-20, 25-23
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μυτσκίδης): Φάιλο, Αποστολοπούλου, Τόσι, Κόλλια, Τσομπανίδου, Ζωίδου, Ν. Γιόλλα (λ). Επαιξαν και οι Μαυροειδή, Ε. Γιόλλα.
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Γεωργιάδης): Παντελίδου, Γουγούση, Σ. Κώστογλου, Τριανταφύλλου, Γαϊτανίδου, Κόγιτς, Στεργιάκη (λ). Επαιξαν και οι Μπαλογιάννη, Σουπιώνη, Παπάζογλου, Ρουμπάκη (λ).

-. ΧΑΝΘ 0-9 0
* Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Ο.Φ.Α. Απολλώνιος - Γ.Σ. Πανιώνιος, που ολοκληρώθηκε χθες το βράδυ.