Παρασκευή, 27 Ιανουάριος 2023 14:39

ΒΟΛΕΪ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: Νίκησε, αλλά αποκλείστηκε ο Απόλλωνας

Εκτός συνέχειας από το πρωτάθλημα βόλεϊ νεανίδων της ΕΣΠΕΠ έμεινε ο Απόλλων Καλαμάτας, παρά την εκτός έδρας νίκη επί του Παμβοχαϊκού, στο τάι μπρέικ.

Ο Απόλλωνας δεν πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση, καθώς στο πρώτο ματς των δύο ομάδων το περασμένο Σάββατο στην Καλαμάτα, είχε γνωρίσει την ήττα με 3-0 σετ. Στην προχθεσινή ρεβάνς ο Παμβοχαϊκός πήρε το πρώτο σετ με 25-17, με τον Απόλλωνα να επικρατεί στα δύο επόμενα με το ίδιο σκορ 27-25. Η ομάδα της Κορίνθου ισοφάρισε σε 2-2 (25-22) στο 4ο σετ, αλλά οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να επικρατήσουν με 15-13 στο τάι μπρέικ και να πάρουν τη νίκη γοήτρου.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Κώστας Κωνσταντινόπουλος.
ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (Γ. Παπασιδέρης): Κεχαγιά, Παπαδημητρίου, Κατσαδούρου, Φιλοπούλου, Τσάνκοβα, Φραγκούλη, Ντάϊγια (λ), Μπάλλα, Καλλίρη (λ).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Δ. Καθάρειος): Σακελλαρίου, Λαδά, Κρασσά, Ειρ. Γιόλλα, Τερόλλι, Τσακάκου, Παπαδοπούλου (λ), Κοτσαρίνη, Μπεκιάρη, Γ. Χριστοπούλου, Μ. Χριστοπούλου, Κοζάκη (λ).