Παρασκευή, 29 Σεπτεμβρίου 2023 13:08

AΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Φιλική ήττα από ΖΑΟΝ, νέο διήμερο τεστ στην Αθήνα

Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζονται τα φιλικά για τον Απόλλωνα Καλαμάτας και μάλιστα εκτός έδρας.

Η μεσσηνιακή ομάδα αντιμετώπισε προχθές τον ΖΑΟΝ, όπου ηττήθηκε με 2-1 σετ (δεν είχε άλλη ώρα ο γηπεδούχος για να συνεχιστεί ο αγώνας) σε ένα αμφίρροπο ματς (25-27, 26-24, 27-25). Ο Μπάμπης Μυτσκίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλες τις αθλήτριες της και είδε θετικά, αλλά και αρνητικά στοιχεία.
Αυτό ήταν το έκτο κατά σειρά τεστ για τον Απόλλωνα που έχει παίξει ακόμα με τις Αμαζόνες (ήττα με 4-0 σετ), Ηλυσιακό (ήττα 2-1 σετ), Αρη (ήττα 3-1 σετ) και ΑΟ Λαμίας (νίκη με 3-1 σετ) στο τουρνουά στην Πρέβεζα και ΑΣΠ Κόρινθο (νίκη με 3-1 σετ). Η συνέχεια περιλαμβάνει δύο ακόμα εκτός έδρας φιλικά.
Συγκεκριμένα ο Απόλλωνας θα αντιμετωπίσει το Σάββατο τον Πορφύρα, που μετέχει στην Pre League γυναικών και την Κυριακή τον Απολλώνιο, ομάδα Α1. Τα πρώτα εντός έδρας φιλικάς θα γίνουν με τον Πανιώνιο, στις 6 και 7 Οκτωβρίου. Θυμίζουμε ότι η Pre League γυναικών ξεκινά στις 21 Οκτωβρίου με τον Απόλλωνα, που έχει πρωταγωνιστικές βλέψεις, να αγωνίζεται εκτός με το Αιγάλεω.