Πέμπτη, 28 Δεκεμβρίου 2023 11:23

VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ: Η βαθμολογία στο φινάλε του α’ γύρου

Με εκτός έδρας ήττα ολοκλήρωσε τους επίσημους αγώνες της στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Volley League Ανδρών, η νεοφώτιστη στην κατηγορία Καλαμάτα ‘80.

Οι “Λύκοι” αποχαιρέτησαν το 2023 με ήττα στην Πολίχνη (3-0 σετ), από τον τοπικό Πήγασο και οπισθοχώρησαν στην 8η θέση της βαθμολογίας με 6 πόντους, έναν περισσότερο από τον ουραγό Α.Ο.Π. Κηφισιάς.
Από τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής ξεχώρισε οι νίκες του Μίλωνα επί του Ολυμπιακού και του Α.Ο.Π. Κηφισιάς στο εκτός έδρας ματς με τον Αθλο Ορεστιάδας. Ο Μίλωνας κέρδισε με 3-0 σετ τον Ολυμπιακό, πετυχαίνοντας την 5η του νίκη στο πρωτάθλημα, αλλά ήταν και η πρώτη του στη Volley League απέναντι στους ερυθρόλευκους. Ο ουραγός Α.Ο.Π. Κηφισιάς κατάφερε με ανατροπή στο σκορ να επικρατήσει με 3-2 μέσα στην Ορεστιάδα του Αθλου, παρότι έχανε με 2-0 σετ.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τελευταίας αγωνιστικής του α’ γύρου, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής έχουν ως εξής: