Κυριακή, 01 Μάρτιος 2015 20:19

Α2 ΒΟΛΕΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Τρίποντο και με την Ελασσόνα πήρε ο Μεσσηνιακός

Με περισσότερες και καλύτερες λύσεις σε πολλά κομμάτια του παιχνιδιού ο Μεσσηνιακός αύξησε την συγκομιδή του στον βαθμολογικό πίνακα του 2ου ομίλου της Α2 εθνικής κατηγορίας κερδίζοντας στο Κλειστό της Παραλίας την ομάδα της Ενωσης Ελασσόνας με 3-1 σετ.

Η Καλαματιανή ομάδα πήρε άνετα το πρώτο σετ της αναμέτρησης με 25-15, έχασε στις λεπτομέρειες το δεύτερο με 28-26 και επικράτησε εύκολα στα επόμενα δύο με 25-16 και 25-15.
Πρώτος διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καψάσκης (παράπονα εκφράζουν οι φιλοξενούμενοι για σφύριγμα του στο τέταρτο σετ όπου χρεώθηκαν με κόκκινη κάρτα και ενώ το σκορ ήταν 23-15 για την ομάδα του Μεσσηνιακού) και δεύτερος ο Χανδρινός.
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Σουρή, Σκλήρη, Σιρίνινα, Ραμούνδου, Κωνσταντοπούλου, Φωτεινάκη, Σαμπάτη(λ), Εξηνταβελώνη, Μπεσσή, Νικα, Αντωνοπούλου, Δολγυρά.
ΕΝΩΣΗ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ (Παναγιώτου): Παπαδοπούλου, Παπακώστα, Παναγιώτου, Δίρβα, Κατσαρη, Πλιάκα, Ζιάκου(λ), Ο. Παπαδοπούλου, Αθανασιάδου, Κυρακίδη, Τζιουργκάνου.