Πέμπτη, 08 Σεπτέμβριος 2016 22:23

ΜΠΑΣΚΕΤ: Το πρόγραμμα της Α1 Ανδρών 2016-2017

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(2 ψήφοι)

Με αυλαία στις 8 Οκτωβρίου, άγνωστη ακόμη την 14η ομάδα, που θα πλαισιώσει τις υπόλοιπες που απαρτίζουν την κορυφαία εγχώρια κατηγορία και αλλαγές στα πλέι οφ, όπως προανήγγειλε, με την ολοκλήρωση της διαδικασίας, ο πρόεδρος του ΕΣΑΚΕ, Μιχάλης Μελής, διενεργήθηκε η κλήρωση για το νέο πρωτάθλημα της Α1 στο «Μακεδονία Παλάς» στη Θεσσαλονίκη.

Το πρόγραμμα της αγωνιστικής περιόδου 2016-17 στην Α1 ανδρών στο μπάσκετ, όπως προέκυψε από την αποψινή κλήρωση, έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική (8/10/2016) - 14η Αγωνιστική (21/1/2017)

Λαύριο-Κύμη

Απόλλων Πατρών-ΑΕΚ

Αρης-Τρίκαλα

Κολοσσός Ρόδου-Ρέθυμνο

Ομάδα Α-ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός-Προμηθέας Πατρών

Κόροιβος Αμαλιάδας-Ολυμπιακός

 

 

2η Αγωνιστική (15/10/2016) - 1η Αγωνιστική (28/1/2017)

ΑΕΚ-Λαύριο

Τρίκαλα-Απόλλων Πατρών

Ρέθυμνο-Αρης

ΠΑΟΚ-Κολοσσός Ρόδου

Προμηθέας Πατρών –Ομάδα Α

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Κύμη-Κόροιβος Αμαλιάδας

 

 

3η Αγωνιστική (22/10/2016) - 16η Αγωνιστική (4/2/2017)

Λαύριο-Τρίκαλα

Απόλλων Πατρών-Ρέθυμνο

Αρης-ΠΑΟΚ

Κολοσσός Ρόδου-Προμηθέας Πατρών

Ομάδα Α-Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός-Κόροιβος Αμαλιάδας

Κύμη-ΑΕΚ

 

 

4η Αγωνιστική (29/10/2016) - 17η Αγωνιστική (11/2/2017)

Ρέθυμνο-Λαύριο

ΠΑΟΚ-Απόλλων Πατρών

Προμηθέας Πατρών-Αρης

Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου

Κόροιβος Αμαλιάδης-Ομάδα Α

Παναθηναϊκός-Κύμη

Τρίκαλα-ΑΕΚ

 

 

5η Αγωνιστική (5/11/2016) - 18η Αγωνιστική (15/2/2017)

Λαύριο-ΠΑΟΚ

Απόλλων Πατρών-Προμηθέας Πατρών

Αρης-Ολυμπιακός

Κολοσσός Ρόδου-Κόροιβος Αμαλιάδας

Ομάδα Α-Παναθηναϊκός

Κύμη-Τρίκαλα

ΑΕΚ-Ρέθυμνο

 

 

6η Αγωνιστική (12/11/2016) - 19η Αγωνιστική (25/2/2017)

Προμηθέας Πατρών-Λαύριο

Ολυμπιακός-Απόλλων Πατρών

Κόροιβος Αμαλιάδας-Αρης

Παναθηναϊκός-Κολοσσός Ρόδου

Ομάδα Α-Κύμη

ΠΑΟΚ- ΑΕΚ

Ρέθυμνο-Τρίκαλα

 

 

7η Αγωνιστική (19/11/2016) - 20η Αγωνιστική (4/3/2017)

Λαύριο-Ολυμπιακός

Απόλλων Πατρών- Κόροιβος Αμαλιάδας

Αρης-Παναθηναϊκός

Κολοσσός Ρόδου-Ομάδα Α

Κύμη-Ρέθυμνο

ΑΕΚ-Προμηθέας Πατρών

Τρίκαλα-ΠΑΟΚ

 

 

8η Αγωνιστική (26/11/2016) - 21η Αγωνιστική (11/3/2017)

Κόροιβος Αμαλιάδας-Λαύριο

Παναθηναϊκός-Απόλλων Πατρών

Ομάδα Α-Αρης

Κολοσσός Ρόδου-Κύμη

Ολυμπιακός-ΑΕΚ

Προμηθέας Πατρών-Τρίκαλα

ΠΑΟΚ-Ρέθυμνο

 

 

9η Αγωνιστική (3/12/2016) - 22η Αγωνιστική (18/3/2017)

Λαύριο-Παναθηναϊκός

Απόλλων Πατρών- Ομάδα Α

Αρης-Κολοσσός Ρόδου

Κύμη-ΠΑΟΚ

ΑΕΚ-Κόροιβος Αμαλιάδας

Τρίκαλα-Ολυμπιακός

Ρέθυμνο-Προμηθέας Πατρών

 

 

10η Αγωνιστική (10/12/2016) - 23η Αγωνιστική (25/3/2017)

Ομάδα Α-Λαύριο

Κολοσσός Ρόδου- Απόλλων Πατρών

Αρης-Κύμη

Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

Κόροιβος Αμαλιάδας-Τρίκαλα

Ολυμπιακός-Ρέθυμνο

Προμηθέας Πατρών-ΠΑΟΚ

 

 

11η Αγωνιστική (17/12/2016) - 24η αγωνιστική (1/4/2017)

Λαύριο-Κολοσσός Ρόδου

Απόλλων Πατρών-Άρης

Κύμη-Προμηθέας Πατρών

ΑΕΚ-Ομάδα Α

Τρίκαλα-Παναθηναϊκός

Ρέθυμνο-Κόροιβος Αμαλιάδας

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

 

 

12η αγωνιστική (26/12/2016) - 25η αγωνιστική (8/4/2017)

Άρης-Λαύριο 

Απόλλων Πατρών-Κύμη

Κολοσσός Ρόδου-ΑΕΚ

Ομάδα Α-Τρίκαλα

Παναθηναϊκός-Ρέθυμνο

Κόροιβος Αμαλιάδας-ΠΑΟΚ 

Ολυμπιακός-Προμηθέας Πατρών

 

 

13η αγωνιστική (7/1/2017) - 26η αγωνιστική (12/4/2017)

Λαύριο-Απόλλων Πατρών

Κύμη-Ολυμπιακός

ΑΕΚ-Άρης

Τρίκαλα-Κολοσσός Ρόδου

Ρέθυμνο-Ομάδα Α

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Προμηθέας Πατρών-Κόροιβος Αμαλιάδας

*** Οι ημερομηνίες είναι ενδεικτικές.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ