Κυριακή, 30 Οκτώβριος 2016 19:10

Η Καλαμάτα Β.C. έχασε 62-48 από τον Εσπερο στην Πάτρα

Την ήττα με 62-48 γνώρισε στην πάτρα από τον Εσπερο η Καλαμάτα B.C., στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Γ' εθνικής στο μπάσκετ.

Το καλό πρώτο ημίχρονο, στο οποίο χάρη στην εξαιρετική αμυντική διάθεση των παικτών της ήταν πίσω στο σκορ μόλις με 27-26, δεν είχε συνέχεια χθες για την Καλαμάτα B.C η οποία έτσι δεν απέφυγε την ήττα στην Πάτρα, από την εκ των αήττητων του 1ου ομίλου ομάδα του Εσπερου Πατρών με 62-48.
Σύμφωνα με την εικόνα της αναμέτρησης η ασπρόμαυρη ομάδα θα μπορούσε να ζητήσει κάτι καλύτερο από το συγκεκριμένο παιχνίδι κόντρα σε ένα δυνατό αντίπαλο, αλλά πλήρωσε τα πολλά φάουλ που της σφύριξαν στο β' ημίχρονο οι ρέφερι Λαζαρίδης, Ορφανός αλλά και την αποβολή του Μαγιντόμπε με πέντε φάουλ.
Δεκάλεπτα: 17-17, 27-26, 45-33, 62-48
Έσπερος Πατρών (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος, Φραντζής 7 (1), Παπανικολόπουλος, Λαμπρόπουλος 14 (1), Ροκανάς, Θανόπουλος 12 (2), Παπαγεωργίου, Οικονομόπουλος 14, Πελεκούδας 4, Τρυφωνόπουλος, Λυμπέρης 6 (1), Αγγελόπουλος 5.
Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας, Μπάκας 13, Τσικούρης 7, Μαγιντόμπε, Σπηλιώτης, Κουτίβας 6, Σκοπέτος 3 (1), Γεωργανάς 6, Δελής 9, Λουρμπέας, Τριανταφυλλόπουλος 4.

15. Άρης Πετρούπολης 3(0-3)

• Ενα ματς λιγότερο έχουν Ικαρος Ν. Σμύρνης, Ένωση Ιλίου, ΚΑΟ Κορίνθου, Ερμιονίδα, Άρης Πετρούπολης.