Πέμπτη, 08 Οκτώβριος 2015 13:57

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Eκτός έδρας Πάμισος και Τσικλητήρας - Πρεμιέρα στη Β' τοπική

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Eκτός έδρας Πάμισος και Τσικλητήρας - Πρεμιέρα στη Β' τοπική

Με τα παιχνίδια της 5ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.

Ο Πάμισος και ο Τσικλητήρας, που οδηγούν την κούρσα αγωνίζονται την Κυριακή εκτός έδρας, με Ανδρούσα (φωτό από το αντίστοιχο ματς της σεζόν 2013-2014) και Τέλλο Αγρα, αντίστοιχα.
Η Κυπαρισσία που επίσης διεκδικεί τον τίτλο θα υποδεχτεί το Σάββατο το Δώριο.
Στην Α1 κατηγορία θα διεξαχθούν οι αγώνες της 3ης αγωνιστικής, ενώ ξεκινά και το πρωτάθλημα της Β' τοπικής, με τις ομάδες να είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε Α, Α1 και Β' τοπική έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Κυπαρισσία - Δώριο
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.
Πανθουριακός - Εθνικός Μελιγαλά
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7.30 μ.μ.

Κυριακή

Απόλλωνας Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 4.30 μ.μ.
Τέλλος Αγρας - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 4.30 μ.μ.
Ανδρούσα - Πάμισος
Γήπεδο Ανδρούσας,4.30 μ.μ.
Διαβολίτσι - Μιλτιάδης
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 4.30 μ.μ.
Σπερχογεία - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Σπερχογείας, 4.30 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Αίας - Μεθώνη
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4.30 μ.μ.
Απόλλων Πεταλιδίου - Αναγέννηση Π.
Γήπεδο Πεταλιδίου, 4.30 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας -Ηρακλής
Γήπεδο Χώρας, 4.30 μ.μ.

Κυριακή

Νέος Αρις - Εράνη
Γήπεδο Αριος, 4.30 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Κεραυνός
Γήπεδο Μεθώνης, 4.30 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας - Ομόνοια
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Κορώνης, 4.30 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο

Κοπανάκι - Πανιώνιος
Γήπεδο Δωρίου, 4.30 μ.μ
Ατρόμητος Πλατύ    -    Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο Πλατύ, 4.30 μ.μ.

Κυριακή

Α.Ο. Φυτειάς    -Καλό Νερό
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1.30 μ.μ.
Θύελλα Μερόπης    -    Αιθαία
Γήπεδο Δωρίου, 4.30 μ.μ.
Ηρακλής Κυπαρισσίας    -Άμφεια
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.
Πατίστα    -    Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7.30 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο

Ατρόμητος Καλαμάτας    -Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 4.30 μ.μ.
Ακαδημία Πάμισος    - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης, 4.30 μ.μ.

Κυριακή

ΑΕΚ Καλαμάτας    -Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 1.30 μ.μ.
Πράσινα Πουλιά    -Καλλιθέα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4.30 μ.μ.
Μάνη    -    Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Πλάτσας, 4.30 μ.μ.
Βλαχόπουλο    -Στενωσιά
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 4.30 μ.μ.


   

   

   
   

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ