Σάββατο, 17 Οκτώβριος 2015 10:54

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Ξεχωρίζουν τα ματς σε Ασπρόχωμα και Φιλιατρά

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Ξεχωρίζουν τα ματς σε Ασπρόχωμα και Φιλιατρά

Με τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί σήμερα και αύριο το πρωτάθλημα της Α1 τοπικής.

Ο πρωτοπόρος Χανδριναϊκός θα φιλοξενηθεί από το Ασπρόχωμα με στόχο να διευρύνει το νικηφόρο του σερί στο πρωτάθλημα, να κάνει το 4 στα 4 και να μείνει μόνος στην κορυφή.
Στο άλλο σημερινό ματς η Ομόνοια θα υποδεχθεί τον Νέο Αρι ενώ αύριο θα διεξαχθούν οι υπόλοιπες πέντε αναμετρήσεις.
Η Εράνη, που μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας έχει πετύχει δύο εύκολες νίκες, θα υποδεχθεί τον νεανικό Αίαντα, ενώ η Αναγέννηση θα φιλοξενήσει την Μεθώνη σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι.
Ο Ακρίτας Κορώνης θα ψάξει για μια ακόμη εντός έδρας νίκη κόντρα στον Παπαφλέσσα Χώρας ενώ στο «Π. Μπαχράμης» ο Κεραυνός θα υποδεχθεί τον Απόλλωνα Πεταλιδίου με τις δύο ομάδες να αναζητούν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. Στο ίδιο γήπεδο, στις 6.30 μ.μ. ο Ηρακλής Καλαμάτας θα υποδεχθεί την ΑΕ Αβίας, στο ματς με το οποίο θα ολοκληρωθεί, χρονικά, η 4η αγωνιστική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Ομόνοια - Νέος Αρις
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Καρβούνης, Σακκάς, Παλλαδινός
Ασπρόχωμα - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.
ΣΕρεμέτης, Ταβουλαρέας, Σταυρόπουλος

Κυριακή
Αναγέννηση Παραλίας - Μεθώνη
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.
Νικολόπουλος, Τσίρμπας, Τσαούση
Εράνη - Αίαντας
Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Ηλιόπουλος
Κεραυνός - Απόλλων Πεταλιδίου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.
Γκούμας, Βρυώνης, Γιαννέτσος
Ακρίτας Κορώνης - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.
Τσεκούρας, Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος
Ηρακλής - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.
Πλακογιάννης, Γιαννακλής, Τσουλάκος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγώνες)
1. Χανδριναϊκός 8-1 9
2. Ακρίτας Κορώνης  8-4 7
-. Εράνη 12-3  7
4. Α.Ε. Αβίας 3-6 6
-. Ομόνοια 6-4 6
-. Αίαντας 8-3 6
7. Ασπρόχωμα 5-4 4
-. Αναγέννηση Παραλίας 4-4 4
9. Ηρακλής 6-5 2
-. Νέος Αρις 7-10 2
11. Μεθώνη 3-7 1
-. Παπαφλέσσας Χώρας 3-7 1
-. Απόλλων Πεταλιδίου 3-8 1
-. Κεραυνός 1-9 1

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ