Δευτέρα, 19 Οκτώβριος 2015 13:49

ΔΩΡΙΟ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ 3-3: Πήρε την ισοπαλία, παρότι έχανε 3-0 στο 8'!

Ενα απίστευτο παιχνίδι έγινε χθες στο γήπεδο του Δωρίου με τον τοπικό Δωριέα να αναδεικνύεται ισόπαλος 3-3 με τον Αστέρα Αρφαρών.

Το εντυπωσιακό ήταν πως οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με 3-0(!), όμως ο Αστέρας έκανε τη μεγάλη ανατροπή και με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (τα δύο στο τελευταίο δεκάλεπτο) πήρε την ισοπαλία με σκορ 3-3!
Ηταν η πρώτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Στάθη Βανικιώτη που έφτασε τους 10 βαθμούς και το ίδιο ισχύει και για τον Δωριέα που έχει όμως 7 βαθμούς και έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει το τρίτο τρίποντο στην έδρα του.
Μόλις στο 1' με σουτ ο Παπαδόγιαννης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο επόμενο λεπτό ο Βασιλόπουλος έκανε το σουτ με την μπάλα να χτυπά σε χέρι αμυνόμενου, με τον κ. Γιαννόπουλο να δίνει το πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ψωρομύτης.
Στο 5' ο Γεωργακόπουλος σέντραρε και ο Βασιλόπουλος από κοντά με προβολή έκανε το 2-0.
Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και στο 8' έκαναν τρία τα τέρματα τους με πλασέ του Γεωργακόπουλου από πάσα του Βασιλόπουλου.
Στο πρώτο μέρος το Δώριο συνέχισε να είναι καλύτερο, χάνοντας κι άλλες ευκαιρίες.

Δύο γκολ ο Καρύδης
και ένα ο Γιαννακούντζος

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Αστέρας μεταμορφώθηκε και πίεσε την εστία του Δήμα.
Στο 65' ο Καρύδης με κοντινό σουτ μείωσε σε 3-1.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεση τους και στο 84' έκαναν το 3-2 με σουτ μέσα από την περιοχή του Γιαννακούντζου.
Και φτάνουμε στο 90' όπου ο Καρύδης με σουτ από κοντά ισοφάρισε σε 3-3 και χάρισε ένα σπουδαίο βαθμό στην ομάδα του.
Το ματς σφύριξε ο Γιαννόπουλος, με βοηθούς τους Παναγιωτόπουλο και Καυκά.
ΔΩΡΙΟ: Δήμας, Κωτσάκης (25' λ. τρ. Ξυδιάς), Τσαμπούρης, Μωράκης, Γκιάτα (90' Γεωργιόπουλος), Θ. Γκότσης, Γ. Γκότσης (80' Γκρίτζαλης), Παπαδόγιαννης, Γεωργακόπουλος, Βασιλόπουλος, Ψωρομύτης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Ματθαίος, Στ. Φέστας, Η. Καπόγλης, Χαραλαμπόπουλος, Μπούρας, Ζέππος, Κ. Φέστας (60' Κάρτσωνας),
Γ. Τσιλίκος, Καρύδης, Γιαννακόπουλος, Π. Καπόγλης (46' Γιαννακούντζος).