Δευτέρα, 19 Οκτώβριος 2015 18:42

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ 1-3: Πρώτη νίκη με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 τοπικής κατέκτησε ο Απόλλωνας Πεταλιδίου και μάλιστα εκτός έδρας…

Οι "κυανόλευκοι" νίκησαν χθες στο "Π. Μπαχράμης" τον Κεραυνό με 3-1, με τους γηπεδούχους να παραμένουν με μόλις ένα βαθμό μετά από 4 αγωνιστικές.
Στο 25' ο Παναγόπουλος σούταρε, η μπάλα χτύπησε στα πόδια του Σώκαλη άλλαξε πορεία και έτσι έγινε το 0-1.
Στο 30' οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Νιάρχου, ενώ έφτασαν στην ισοφάριση στο 34' με κεφαλιά του Τσάκωνα.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Πεταλιδίου πέτυχε δύο γκολ και πήρε το διπλό.
Στο 57' μετά από φάουλ του Ξαρχάκου ο Κ. Κορμπής με κεφαλιά έκανε το 1-2 και στο 78' ο Ξαρχάκος έδωσε στον Μπογκντάνι που με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 1-3.
Διαιτητής ήταν ο Γκούμας και βοηθοί οι Βρυώνης και Γιαννέτσος.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Ποτηριάδης, Τσορώνης, Σώκαλης (75' Λιάβαρης), Τσάκωνας (46' λ.τρ. Α. Γεωργακόπουλος),