Τετάρτη, 11 Νοέμβριος 2015 11:50

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Δύσκολα εκτός έδρας ματς για Πάμισο και Πύλο - Ντέρμπι κορυφής Κορώνη - Εράνη στην Α1

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Δύσκολα εκτός έδρας ματς για Πάμισο και Πύλο - Ντέρμπι κορυφής Κορώνη - Εράνη στην Α1

Με τα παιχνίδια της 10ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο 14-15 Νοεμβρίου το πρωτάθλημα της Α' τοπικής Μεσσηνίας.

Ο Πάμισος και ο Τσικλητήρας που οδηγούν την κούρσα, έχουν δύσκολες εκτός έδρας αποστολές. Η ομάδα της Μεσσήνης φιλοξενείται από τον Εθνικό Μελιγαλά και αυτή της Πύλου από τον Πανθουριακό. Η τρίτη της βαθμολογίας Κυπαρισσία θα υποδεχτεί τη Σπερχογεία.

Στην Α1 κατηγορία ξεχωρίζει το ντέρμπι κορυφής για την 8η αγωνιστική,  ανάμεσα στον πρωτοπόρο Ακρίτας Κορώνης και τη δεύτερη Εράνη Φιλιατρών, που θα διεξαχθεί την Κυριακή στο γήπεδο της Μεθώνης.

Στη Β' τοπική θα γίνει η 6η αγωνιστική και στους δύο ομίλους και στη Γ' τοπική η 4η αγωνιστική.

Στο παιδικό πρωτάθλημα, σε 1ο και 2ο όμιλο θα διεξαχθεί η 4η αγωνιστική και σε 3ο, 4ο και 5ο όμιλο η τρίτη αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α, Α1, Β, Γ τοπική και παιδικό πρωτάθλημα έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 14 Νοεμβρίου

Μιλτιάδης - Μεσσηνιακός 

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

Εθνικός Μελιγαλά - Πάμισος

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Δώριο

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Διαβολίτσι - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Ανδρούσα - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Κυπαρισσία - Σπερχογεία

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Πανθουριακός - Τσικλητήρας Πύλου

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 14 Νοεμβρίου

Ασπρόχωμα - Ομόνοια

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Μεθώνη

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

Ακρίτας Κορώνης - Εράνη

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Α.Ε. Αβίας - Αναγέννηση Παραλίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Νέος Αρις - Αίαντας

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Κεραυνός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 14 Νοεμβρίου

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Αμφεια

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Ηρακλής Κυπ.- Αιθαία

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Μικρομάνη - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Πατίστα - Καλό Νερό

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Κοπανάκι - Πλατύ

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

Α.Ο. Φυτειάς - Πανιώνιος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 .30

2ος όμιλος

Σάββατο 14 Νοεμβρίου

Ακαδημία Πάμισος - Παναθηναϊκός

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Ατρόμητος Κ. - Θύελλα Χαρ.

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

ΑΕΚ Καλ. - Ολυμπιακός Αν.

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.

Στενωσιά - Δόξα

Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.

Α.Ε. Μάνης - Καλλιθέα

Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.

Πράσινα Π. - Βλαχόπουλο

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

Βέργα - Ερμής

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.

ΠΑΟΚ - Λέικα

Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

Αστέρας Βαλύρας - Πανευαϊκός

Γήπεδο Βαλύρας, 11 π.μ.

Δευτέρα 16 Νοεμβρίου

Ικαρος - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 14 Νοεμβρίου

Α.Ο. Χατζή - Δαναός

Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

Θησέας - Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.

Νέστωρ Πύλου - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Τετάρτη 18 Νοεμβρίου

Α.Σ. Φυτειάς - Νέδουσα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ε. Αβίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.

Πράσινα Πουλιά - Ανδρούσα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Α.Ο. Φαραί - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

2ος όμιλος

Μεσσηνιακός - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.

Ακαδημία Πάμισος - Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

Α.Ε. Μάνης - Αίαντας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ..

3ος όμιλος

Σπερχογεία - Θησέας Καλαμάτας

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Διαβολίτσι - Δαναός

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 11 π.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.

4ος όμιλος

Εράνη - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

Κυπαρισσία - Μιλτιάδης

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.

5ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Μεθώνης, 10 π.μ.

Μεθώνη - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Μεθώνης, 12 μ.

 

* Ολα τα ματς θα διεξαχθούν το Σάββατο 14 Νοεμβρίου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ