Παρασκευή, 13 Νοέμβριος 2015 14:53

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Χωρίς απουσίες στο ντέρμπι με ΑΕ Αβίας

Σε δύσκολη θέση βρέθηκε η Αναγέννηση στο προηγούμενο εντός έδρας παιχνίδι με τον Ηρακλή, καθώς οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν με 2-0.

Ωστόσο η ομάδα του Γιώργου Μηλίτση με ένα καταπληκτικό 5λεπτο στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου πέτυχε τρία γκολ και πήρε την νίκη με 3-2. Με το αποτέλεσμα αυτό βρέθηκε μόνη της στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και παρέμεινε κοντά στις θέσεις της ανόδου. Μάλιστα έχει μπροστά της το σημαντικό ματς με την τρίτη στην βαθμολογία ΑΕ Αβίας. Με νίκη η Αναγέννηση θα περάσει την ομάδα του Κάμπου στην βαθμολογία και οι παίκτες της θα προσπαθήσουν να αρπάξουν την ευκαιρία αυτή. Ο προπονητής της Αναγέννησης Γιώργος Μηλίτσης τόνισε: «Αιφνιδιαστήκαμε στο ματς με τον Ηρακλή όμως το θετικό είναι ότι η ομάδα έδειξε αντίδραση απέναντι σε μια αξιόλογη ομάδα που στην πορεία θα ανέβει βαθμολογικά. Συνεχίζουμε την προσπάθεια, έχουμε πολλούς νέους παίκτες και ο χρόνος κυλά υπέρ μας», κατέληξε ο έμπειρος Καλαματιανός τεχνικός. Στο ντέρμπι της Κυριακής με την ΑΕ Αβίας (3 μ.μ. Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ) η Αναγέννηση θα παραταχθεί πάνοπλη αφού δεν υπάρχουν αγωνιστικά προβλήματα.