Τετάρτη, 18 Νοέμβριος 2015 12:54

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το Σάββατο οι πρωτοπόροι της Α' τοπικής

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Η 11η αγωνιστική θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο στο πρωτάθλημα της Α' τοπικής Μεσσηνίας.

Οι συγκάτοικοι στο ρετιρέ της βαθμολογίας Πάμισος και Τσικλητήρας Πύλου αγωνίζονται εντός έδρας. Οι Νησιώτες θα υποδεχτούν τον Πανθουριακό και ο Τσικλητήρας στη Μεθώνη τον Α.Ο. Φαραί. Αμφότερα τα ματς θα διεξαχθούν το Σάββατο, ενώ η τρίτη της βαθμολογίας Κυπαρισσία θα παίξει την Κυριακή εκτός έδρας με τον Αστέρα Αρφαρών.
Στην Α1 η πρωτοπόρο Εράνη φιλοξενεί τον Χανδριναϊκό για την 9η αγωνιστική και ο δεύτερος Ακρίτας Κορώνης δοκιμάζεται στην Καλαμάτα από την Ομόνοια.  Σημαντικά ματς έχουμε σε όλες τις κατηγορίες.
Στη Β' τοπική θα γίνει η 7η αγωνιστική και στους δύο ομίλους και στη Γ' τοπική η 5η.
Στο παιδικό πρωτάθλημα σε 1ο και 2ο όμιλο θα έχουμε την πέμπτη αγωνιστική και στους υπόλοιπους την τέταρτη.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α, Α1, Β, Γ τοπική και παιδικό πρωτάθλημα έχει ως εξής:


Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 21 Νοεμβρίου

Μιλτιάδης - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Πάμισος - Πανθουριακός
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.


Κυριακή 22 Νοεμβρίου

Δώριο - Διαβολίτσι
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Ανδρούσα
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Κυπαρισσία
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Σπερχογεία - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.



Α1 ΤΟΠΙΚΗ


Σάββατο 21 Νοεμβρίου

Ομόνοια - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Αναγέννηση Παραλίας - Νέος Αρις
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Αίαντας
Γήπεδο Χώρας, 3 μ..μ.
Κεραυνός - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο 'Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 22 Νοεμβρίου

Εράνη - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Ασπρόχωμα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 21 Νοεμβρίου

ΑΕ Γαργαλιάνων - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Αιθαία - Πατίστα
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Καλό Νερό - Κοπανάκι
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Πλατύ - Πανιώνιος
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.

Κυριακή 22 Νοεμβρίου

Άμφεια - Θύελλα Μ.
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Μικρομάνη - Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο Μικρομάνης, 11 π.μ.

2ος όμιλος

Κυριακή 22 Νοεμβρίου

Βλαχόπουλο - Καλλιθέα
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 11 π.μ.

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.
Στενωσιά - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.
Δόξα - Ατρόμητος Κ.
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Θύελλα Χαρ. - Μάνη
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Αν.     - Πράσινα Π.
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.


Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 21 Νοεμβρίου

Ερμής - ΠΑΟΚ
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.


Κυριακή 22 Νοεμβρίου

Λέικα - Πανευαϊκός
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π΄μ.
Θύελλα Παραλίας - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Ικαρος - Βέργα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

2ος όμιλος

Κυριακή 22 Νοεμβρίου


Α.Ε. Λογγάς - Δαναός
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.
Νέστωρ Πύλου - Α.Σ. Φυτειάς
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Δευτέρα 23 Νεομβρίου

ΑΠΣ Αρις - Α.Ο. Χατζή
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Νέδουσα - Θησέας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ


1ος όμιλος

Πράσινα Πουλιά - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Α.Ε. Αβίας - Ανδρούσα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Ρεπό: Α.Ο. Φαραί

2ος όμιλος

Δόξα Καλαμάτας - Αίαντας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Ασπρόχωμα - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Ρεπό: Α.Ε. Μάνης

3ος όμιλος

Εθνικός Μελιγαλά - Δαναός
Γήπεδο Μελιγαλά, 11 π.μ.
Διαβολίτσι - Σπερχογεία
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 11 π.μ.
Θησέας - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

4ος όμιλος

Μιλτιάδης - Εράνη
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 11 π.μ.
Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.

5ος όμιλος

Παπαφλέσσας Χώρας - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Χώρας, 11 π.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.
* Ολα τα ματς θα διεξαχθούν το Σάββατο 21 Νοεμβρίου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ