Τρίτη, 24 Νοέμβριος 2015 20:51

Ξεχωρίζει το ντέρμπι Κυπαρισσία - Τσικλητήρας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Ξεχωρίζει το ντέρμπι Κυπαρισσία - Τσικλητήρας

Με τα παιχνίδια της 12ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής Μεσσηνίας. Από το πρόγραμμα ξεχωρίζει το ντέρμπι ανάμεσα στην 3η της βαθμολογίας Κυπαρισσία και τον δεύτερο Τσικλητήρα Πύλου, που θα γίνει την Κυριακή.
Οι δύο ομάδες θέλουν μόνο τη νίκη για να μείνουν κοντά στον πρωτοπόρο Πάμισο, που αγωνίζεται το Σάββατο εκτός έδρας με τον φορμαρισμένο Α.Ο. Φαραί.


Στην Α1 η Εράνη που οδηγεί την κούρσα φιλοξενείται από τον Απόλλωνα Πεταλιδίου, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.
Στη Β' τοπική θα διεξαχθεί η 8η αγωνιστική και στους δύο ομίλους και στη Γ' τοπική η 6η. Δράση έχουμε και στο παιδικό πρωτάθλημα με την 6η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο και την 5η στους υπόλοιπους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 28 Νοεμβρίου

Ολυμπιακός Καλαμάτας -     Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Πανθουριακός - Μιλτιάδης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ. μ.
Α.Ο. Φαραί - Πάμισος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 29 Νοεμβρίου

Διαβολίτσι - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.
Άνδρούσα - Δώριο
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Τέλλος Άγρας - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών -     Σπερχογεία
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.


Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 28 Νοεμβρίου

Ακρίτας Κορώνης - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Ομόνοια
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Νέος Αρις - Κεραυνός
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Κυριακή 29 Νοεμβρίου


Α.Ε. Αβίας - Ασπρόχωμα
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Εράνη
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Αίαντας - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 28 Νοεμβρίου

Κοπανάκι - Αιθαία
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Καλό Νερό - Aτρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Κυριακή 29 Νοεμβρίου

Α.Ο. Φυτειάς - Άμφεια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Θύελλα Μερόπης - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Πατίστα - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Δευτέρα 30 Νοεμβρίου

Πανιώνιος - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.


2ος όμιλος

Σάββατο 28 Νοεμβρίου

Πράσινα Πουλιά - Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Ανάληψης - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Κυριακή 29 Νοεμβρίου

Ατρόμητος Καλαμάτας - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Καλλιθέα - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Καλλιθέας, 11 π..μ.
ΑΕΚ Καλαμάτας - Στενωσιά
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Μάνη - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος


Κυριακή 29 Νοεμβρίου

ΠΑΟΚ - Ικαρος
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Αστέρας Βαλύρας - Βέργα
Γήπεδο Βαλύρας, 11 π.μ.

Τετάρτη 2 Δεκεμβρίου

Ερμής - Λέικα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

2ος όμιλος

Κυριακή 29 Νοεμβρίου

Δαναός - ΑΠΣ Αρις
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Θησέας - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.
Α.Ο. Χατζή - Α.Σ. Φυτειάς
Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.

Δευτέρα 30 Νοεμβρίου

Νέδουσα - Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ


1ος όμιλος

Ανδρούσα - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.
Πράσινα Πουλιά - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Α.Ο. Φαραί - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.
Ρεπό: Ολυμπιακός Καλαμάτας

2ος όμιλος

Ηρακλής Καλαμάτας - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Ακαδημία Πάμισος - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.
Α.Ε. Μάνης - Μεσσηνιακός
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.
Ρεπό: Αίαντας


3ος όμιλος

Δαναός - Αστέρας Αρφαρών
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Σπερχογεία - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Θησέας Καλαμάτας - Διαβολίτσι
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.


4ος όμιλος

Εράνη - Κυπαρισσία
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.
Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.

5ος όμιλος

Μεθώνη - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Μεθωνης, 11 π.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Κορώνης, 11 π.μ.
* Ολα τα ματς θα διεξαχθούν το Σάββατο 28 Νοεμβρίου


  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ