Δευτέρα, 01 Φεβρουάριος 2016 14:29

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ - ΔΩΡΙΟ 1-0: Χτύπησε ξανά στο τέλος με Τσέρτο και έπιασε 5αδα

Οπως με τον Απόλλωνα, έτσι και με το Δώριο, ο Α.Ο. Φαραί σκόραρε στα τελευταία λεπτά και πήρε τη νίκη με 1-0.

Αυτή τη φορά τους τρεις βαθμούς έδωσε ο Τσέρτος με πέναλτι στο 86', το οποίο κέρδισε ο ίδιος από το Μωράκη σ' ένα ματς με λίγες καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες.

Οι γηπεδούχοι με τη προχθεσινή νίκη ανέβηκαν στην 5η θέση της Α' τοπικής, ενώ οι φιλοξενούμενοι που έχασαν πάλι στο φινάλε βαθμούς, γνώρισαν την πέμπτη διαδοχική ήττα, αλλά παραμένουν πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Να σημειωθεί ότι στο σαββατιάτικο ματς ακυρώθηκαν σωστά ως οφσάιντ γκολ του Σπανού και του Σεριάτου στο πρώτο ημίχρονο.

To ματς διαιτήτευσε ο Αλεξέας με βοηθούς τον Παναγιωτόπουλο και την Τσαούση.

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ: Μάρης, Καπακλής, Μαυροειδάκος, Καντζιλιέρης, Φιλανδριανός (61' Χανδρινός), Μούσα, Σεριάτος, Παχής, Πέτσι, Σπανός (81' Δοβλέτης), Μουλιάτος (69' Τσέρτος).

ΔΩΡΙΟ: Δήμας, Γεωργιόπουλος, Γκιάτα, Γκότσης, Αλεξόπουλος, Αθανασόπουλος, Μεμά, Ψωρομύτης, Ντονάς, Μωράκης, Γεωργακόπουλος.