Τετάρτη, 17 Φεβρουάριος 2016 13:09

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας Πάμισος και Πύλος - Στο Μελιγαλά η Κυπαρισσία

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας Πάμισος και Πύλος - Στο Μελιγαλά η Κυπαρισσία

Με τα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.

Ο πρωτοπόρος Πάμισος αγωνίζεται την Κυριακή εντός έδρας με αντίπαλο τον Απόλλωνα Καλαμάτας, που μάχεται για την παραμονή στην κατηγορία. Στο γήπεδό του αγωνίζεται και ο 2ος της βαθμολογίας Τσικλητήρας Πύλου,  που θα υποδεχτεί την ίδια μέρα το Δώριο που επίσης δίνει μάχη για τη σωτηρία. Η τρίτη Κυπαρισσία φιλοξενείται την Κυριακή από τον 4ο Εθνικό Μελιγαλά.

Στον Πύργο Τριφυλίας θα διεξαχθεί το παραδοσιακό ντέρμπι του Μιλτιάδη με τον Τέλλο Αγρα.  Από εκεί και πέρα, πολύ σημαντικά ματς για την παραμονή είναι αυτά ανάμεσα στο Μεσσηνιακό και τον Αστέρα Αρφαρών και του Διαβολιτσίου με τη Σπερχογεία.

Στην Α1 τοπική θα γίνει η 20η αγωνιστική, στη Β' τοπική η 18η και στους δύο ομίλους, ενώ στη Γ' τοπική ολοκληρώνεται το πρωτάθλημα με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους.

Αυτό το Σάββατο κάνει πρεμιέρα και το προπαιδικό πρωτάθλημα, με δράση και στους πέντε ομίλους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου

Μεσσηνιακός - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Μιλτιάδης - Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

Διαβολίτσι - Σπερχογεία

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου

Τσικλητήρας Πύλου - Δώριο

Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.

Πάμισος - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Κυπαρισσία

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Άνδρούσα

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Πανθουριακός - Α.Ο. Φαραί

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου

Ομόνοια - Κεραυνός

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Α.Ε. Αβίας - Αίαντας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου

Ασπρόχωμα - Εράνη

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Ακρίτας Κορώνης - Μεθώνη

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

Νέος Αρις - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

B' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου

Ηρακλής Κυπ. - Α.Ε. Γαργαλιάνων

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Θύελλα Μ. - Άμφεια

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

Κοπανάκι - Καλό Νερό

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

Α.Ο. Φυτειάς - Μικρομάνη

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου

Πανιώνιος - Πλατύ

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.

Πατίστα - Αιθαία

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου

Ακαδημία Πάμισος - Στενωσιά

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Πράσινα Π. - Ολυμπιακός Αν.

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Καλλιθέα - Βλαχόπουλο

Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου

Ατρόμητος Κ. - Δόξα

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.

Μάνη - Θύελλα Χαρ.

Γήπεδο Πλάτσας, 3.30 μ.μ.

Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου

ΑΕΚ Καλ. - Παναθηναϊκός

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου

Ερμής - Ικαρος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Πανευαϊκός - Βέργα

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

ΠΑΟΚ - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 20 Φεβρουαρίου

Α.Ε. Λογγάς - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου

Δαναός - Α.Σ. Φυτειάς

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου

Θησέας - Α.Ο. Χατζή

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Νέδουσα - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Αίαντας - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης - Πανθουριακός

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Α.Ε. Μάνης - Ομόνοια

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ (1), 1 μ.μ.

2ος όμιλος

Αναγέννηση Παραλίας - Κεραυνός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

Ρεπό:  Καλαμάτα

3ος όμιλος

Μεσσηνιακός - Θησέας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 μ.μ.

Δώριο - Νέος Αρις

Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.

Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών

4ος όμιλος

Παπαφλέσσας Αμφειας - Πατίστα

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Δαναός

Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.

Ρεπό: Πάμισος

5ος όμιλος

Μεθώνη - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

Τσικλητήρας Πύλου - Μιλτιάδης

Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.

Τέλλος Αγρας - Εράνη

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 11 π.μ.

* Ολα τα ματς του προπαιδικού πρωταθλήματος θα διεξαχθούν το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ