Τετάρτη, 24 Φεβρουάριος 2016 18:49

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός με Δώριο το Σάββατο ο Πάμισος - Ντέρμπι κορυφής στην Α1

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός με Δώριο το Σάββατο ο Πάμισος - Ντέρμπι κορυφής στην Α1

Με τα παιχνίδια της 23ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.

Ο πρωτοπόρος Πάμισος αγωνίζεται το Σάββατο εκτός έδρας με το Δώριο, ενώ την ίδια μέρα ο δεύτερος Τσικλητήρας Πύλου υποδέχεται το Μεσσηνιακό. Η Κυπαρισσία παίζει την Κυριακή στο γήπεδό της με τον Πανθουριακό και ο 4ος Εθνικός Μελιγαλά στα Αρφαρά με τον τοπικό Αστέρα.
Στην Α1 τοπική η 21η αγωνιστική περιλαμβάνει ντέρμπι κορυφής, καθώς η πρώτη Εράνη θα φιλοξενήσει το δεύτερο Ακρίτα Κορώνης και η 3η Αναγέννηση Παραλίας την 4η Α.Ε. Αβίας.
Στη Β' τοπική θα διεξαχθεί η 19η αγωνιστική και στους δύο ομίλους, ενώ στο προπαιδικό πρωτάθλημα θα διεξαχθεί το προσεχές Σάββατο η 2η αγωνιστική και στους πέντε ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 27  Φεβρουαρίου

Δώριο - Πάμισος
Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Πύλου, 3.30 μ.μ.
Τέλλος Άγρας - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.
Σπερχογεία - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Σπερχογείας, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου

Απόλλωνας Καλαμάτας - Μιλτιάδης
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.
Κυπαρισσία - Πανθουριακός
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Άνδρούσα - Διαβολίτσι
Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 27  Φεβρουαρίου

Ομόνοια - Ασπρόχωμα
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.
Μεθώνη - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.
Αίαντας - Νέος Αρις
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου

Εράνη - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.
Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ε. Αβίας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.
Κεραυνός - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 27  Φεβρουαρίου

Ηρακλής Κυπ. - Θύελλα Μ.
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.
Πλατύ - Καλό Νερό    
Γήπεδο Πλατύ, 3.30 μ.μ.

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου

Άμφεια - Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο Σπερχογείας, 12 μ.
Α.Ε. Γαργαλιάνων - Πατίστα    
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.
Αιθαία - Κοπανάκι
Γήπεδο Σπερχογείας, 3.30 μ.μ.
Μικρομάνη - Πανιώνιος
Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 27 Φεβρουαρίου

Ακαδημία Πάμισος Ατρόμητος Κ.
Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.
Δόξα - Μάνη
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου

Παναθηναϊκός - Πράσινα Π.
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Στενωσιά - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο Στενωσιάς, 3.30 μ.μ.    
Θύελλα Χαρ. - Καλλιθέα
Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο Χατζή, 3.30 μ.μ.

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Πράσινα Πουλιά - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Πανθουριακός - Αίαντας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 9 π.μ.
Ομόνοια - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 1 μ.μ.


2ος όμιλος

Κεραυνός Καλαμάτας - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Καλαμάτα - Δόξα Καλαμάτας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας

3ος όμιλος

Θησέας - Δώριο
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Νέος Αρις - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Αριος, 11 π.μ.
Ρεπό: Μεσσηνιακός

4ος όμιλος

Πατίστα - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ..
Δαναός - Πάμισος
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 1 μ.
Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

5ος όμιλος

Μεθώνη - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Μεθώνης, 11 μ.μ,.
Εράνη - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.
Μιλτιάδης - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 11 π.μ.
* Ολα τα παιχνίδια του προπαιδικού πρωταθλήματος θα διεξαχθούν το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ