Κυριακή, 28 Φεβρουάριος 2016 15:04

Παναργειακός - Καλαμάτα 0-4 τελικό! θρίαμβος για την "Μαύρη Θύελλα"!

Ο Παναργειακός υποδέχεται την Καλαμάτα για την 17η αγωνιστική τη Γ' εθνικής.

Τελικό 0-4. Θρίαμβος για την "Μαύρη Θυελλα"! Ο Καλαντζής το 0-1 στο 65' και ακολούθησαν τρία γκολ του Ραχίμ στο 68', 70' και 82'! Το άσχημο για την Καλαμάτα είναι ότι η Ερμιονίδα νίκησε 1-0 την Μανωλάδα, άρα η Καλαμάτα παραμένει 3 βαθμούς κάτω από την ζώνη του υποβιβασμου.

87' Πάει προς το τέλος το ματς, θρίαμβος για την Καλαμάτα.

80' 0-4 με τον Ραχίμ να κάνει χατι τρικ!

71' γκοοοοοοοολ 0-3. Απίστευτη εξέλιξη για την Καλαμάτα που πετυχαίνει και τρίτο γκολ με τον Ραχίμ και πάλι. Τρία γκολ σε πέντε λεπτά για την Καλαμάτα!

68' γκοοοολ 0-2. Μέσα σε δύο λεπτά η Καλαμάτα πετυχαίνει δύο γκολ, ο Ραχίμ το δεύτερο γκολ.

66' Ο Καλαντζής το 0-1!

65' Παραμένει το 0-0 χωρίς κάποια φάση ενώ πριν ένα λεπτό μπήκε και ο Χρήστος Καλαντζής στο ματς για την Καλαμάτα στην θέση του Μπεγκλεντζή.

57' Πάντα στο 0-0.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45' Το ημίχρονο στο Αργος τελείωσε με 0-0. Σε άλλο ματς που ενδιαφέρει την Καλαμάτα, Ερμιονίδα - Δόξα Μανωλάδας 1-0 στο ημίχρονο.

39' Το ματς στο Αργος πάει προς το τέλος του ημιχρονου, παραμένει το 0-0.

32' Πάντα στο 0-0 στο Αργος.

26' Σε άλλο ματς Αιολικός - Βύζας Μεγάρων 1-0.

25' Παραμένει το 0-0, χωρίς κάτι ιδιαίτερο, με την Καλαμάτα να κλείνει τους χώρους πίσω και να ψάχνει μια αντεπίθεση.

19' Ασχημα νέα για την Καλαμάτα από το ματς που γίνεται στην Ερμιονίδα. Η Δόξα Νέας Μανωλάδας έχασε πέναλτι στο 8' και στο 12' η Ερμιονίδα πέτυχε γκολ και προηγείται 1-0.

18' Ο Παναργειακός έχει μια φλύαρη υπεροχή στο ξεκίνημα, το ματς ακόμη όμως δεν έχει ευκαιρία ακόμη.

7' Στο ματς του ομίλου που έγινε νωρίτερα, Χαλκίδα - Λεβάντε 4-0 τελικό. Ενώ χθες είχαμε Βάρδα - Κανάρης Νενητων 2-1. Από τα άλλα ματς με δύο γρήγορα γκολ άρχισε το ματς στη Λακωνία, Σπάρτη - Παναρκαδικός 1-1 στο 10'

5' Ο Παναργειακός ισοβαθμεί με την Σπάρτη στην κορυφή έχοντας ένα ματς περισσότερο ενώ η Καλαμάτα είναι τρεις βαθμούς κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού.

1' Ξεκίνησε το ματς.

Μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον και για τους δύο, οι γηπεδούχοι γιατί χτυπούν τίτλο και η Καλαμάτα για την παραμονή.

Για την Καλαμάτα ξεκίνησαν οι Σταυράκης, Γαλανόπουλος, Λίολιος, Κασμερίδης, Τσόπελας, Κολημήτρας, Μπεγκλεντζής, Οττα, Γκίνο, Τορεζάνι, Ραχίμ.

Για τον Παναργειακό άρχισαν οι Ρίζος, Ρότα, Μηλιώτης, Κοντέων, Γκάβριτς, Πούτσης, Μπούνας, Χορβατ, Τσόφλιος, Γκατιάγκα, Ηρακλής