Δευτέρα, 21 Μάρτιος 2016 18:26

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ - ΑΙΑΝΤΑΣ 3-0: Το καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο

Ενα ακόμα βήμα για την άνοδο στην Α' τοπική έκανε η Αναγέννηση Παραλίας, καθώς επικράτησε χθες με 3-0 του Αίαντα στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την κακή εμφάνιση των φιλοξενούμενων και "καθάρισαν" το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Στο 30' ο Βέλλης με πλασέ έκανε το 1-0, στο 35' ο Κάνιστρας με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα της Αναγέννησης και στο 40' ο Τριανταφυλλάκης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Με αυτή τη νίκη η Αναγέννηση διατηρήθηκε στην 3η θέση της Α1, ενώ ο Αίαντας υποχώρησε στην 6η θέση.

Να σημειωθεί ότι ο αγώνας ξεκίνησε με 20 λεπτά καθυστέρηση λόγω της αργοπορημένης προσέλευσης γιατρού.

Το ματς διαιτήτευσε ο Νίκας, με βοηθούς τους Σταυρόπουλο και Τσακόπουλο.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Λίβας, Πανταζής (85' Γεωργαντής), Τριανταφυλλάκης (65' Γιαννακόπουλος), Βεργόπουλος, Παπαγεωργίου (75' Ταμπάκης), Δουρούμης, Χάντζος, Αντωναίος, Κάνιστρας, Δασκαλάκης, Βέλλης.

ΑΙΑΝΤΑΣ: Μπαχράμης, Τριάντος, Ζαγαρέλος, Καραγιάννης, Λαγωνικάκος, Αλεξανδρόπουλος (46' Περιβολάρης), Παπαθεοδωρίδης (46' Παπαβασιλόπουλος), Μιχαλόπουλος, Στραβάκος (46' Ζέρβας), Αντωνόπουλος, Μασουρίδης.