Τετάρτη, 23 Μάρτιος 2016 18:46

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Μεγάλα σκορ και πολλές αναβολές αγώνων στον πρώτο γύρο

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με την 5η αγωνιστική και των πέντε ομίλων ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος του προπαιδικού πρωταθλήματος που διοργανώνει η ΕΠΣΜ. Αξιοσημείωτο στον α' γύρο τα μεγάλα σκορ αλλά και οι πολλές αναβολές αγώνων.

Συγκεκριμένα, από τα 59 παιχνίδια έχουν γίνει τα 43, έχουν αναβληθεί 12 και εκκρεμούν ενώ τέσσερα ματς κρίθηκαν στα χαρτιά χωρίς να γίνει ο αγώνας. 

Στα αξιοσημείωτα ότι ο Τσικλητήρας και ο Κεραυνός δεν έχουν παίξει κανένα ματς ακόμη. Επίσης ο Νέος Άρις έχει μια τιμωρία και -5 βαθμούς ενώ έχει παίξει μόνο ένα ματς. 

Aγωνιστικά, το απόλυτο των βαθμών έχουν ο Αίας στον 1ο όμιλο, η Δόξα στο 2ο, ο Θησέας στον 3ο, ο Δαναός στον 4ο και ο Τέλλος Άγρας με τον Μιλτιάδη στον 5ο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής: 

 

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(5η αγωνιστική)

Πανθουριακός - Ομόνοια 0-10

Ολυμπιακός Κ. - Πράσινα Π. 0-2

Αίας - Μάνη 6-5

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Αίας 30-10 15

2. Ομόνοια 24-12 12

3. Πράσινα Π. 17-7 9

4. Ολυμπιακός 21-10 6

5. Μάνη 14-27 3

6. Πανθουριακός 7-47 0

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πράσινα Πουλιά - Αίας

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 9 π.μ.

Πανθουριακός - Ολυμπιακός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.

Ομόνοια - ΑΕ Μάνης

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 1 μ.μ.

 

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(5η αγωνιστική)

Δόξα - Αναγέννηση Π. 7-1

Καλαμάτα - Ηρακλής 0-2

Ρεπό: Κεραυνός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Δόξα 18-3 9

-. Ηρακλής 10-4 9

3. Καλαμάτα 6-12 3

-. Αναγέννηση 7-16 3

5. Κεραυνός 0-6 0 

• Εκκρεμεί ο αγώνας Καλαμάτα - Κεραυνός

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δόξα - Ηρακλής

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.

Κεραυνός - Αναγέννηση

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.

 

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(5η αγωνιστική)

Νέος Άρις - Μεσσηνιακός 3-4

Αρφαρά - Δώριο 1-6

Ρεπό: Θησέας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Θησέας 16-1 12

2. Δώριο 6-4 4

3. Αρφαρά 7-15 3

4. Μεσσηνιακός 6-11 3

5. Νέος Άρις 3-7 -4

• Εκκρεμούν οι αγώνες Δώριο - Νέος Άρις, Νέος Άρις - Αστέρας Αρφαρών, Δώριο - Μεσσηνιακός, Θησέας - Νέος Αρις

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νέος Άρις - Δώριο

Γήπεδο Αριος, 11 π.μ.

Θησέας - Μεσσηνιακός

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.

 

4ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(5η αγωνιστική)

Πάμισος - Πεταλίδι 5-1

Δαναός - Άμφεια 3-0 α.α.

Ρεπό: Α.Ο. Πατίστα

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Δαναός 19-7 12

2. Πατίστα 17-10 6

-. Πάμισος 17-13 3

4. Πεταλίδι 12-10 3

5. Άμφεια 6-31 0

• Εκκρεμεί ο αγώνας Α.Ο. Πατίστα - Απόλλων Πεταλιδίου

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Δαναός - Πεταλίδι

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

Πατίστα - Άμφεια

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.

 

5ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(5η αγωνιστική)

Μιλτιάδης - Μεθώνη (24/3, 4.30 μ.μ.)

Πύλος - Εράνη αναβλήθηκε

Τ. Άγρας - Χανδριναϊκός 3-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 5 αγώνες)

1. Τ. Άγρας 11-5 9

2. Μιλτιάδης 6-2 6

-. Εράνη 14-8 6

4. Μεθώνη 8-12 3

5. Πύλος 0-0 0

-. Χανδριναϊκός 4-16 0

• Εκκρεμούν οι αγώνες Τσικλητήρας Πύλου - Μιλτιάδης, Μεθώνη - Τσικλητήρας Πύλου, Μιλτιάδης - Τέλος Άγρας, Τσικλητήρας Πύλου - Τέλος Άγρας, Τσικλητήρας Πύλου - Χανδριναϊκός, Μιλτιάδης - Μεθώνη, Πύλος - Εράνη. 

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Εράνη - Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

Μιλτιάδης - Πύλος

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 11 π.μ.

Χανδριναϊκός - Μεθώνη

 

Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ