Σάββατο, 26 Μάρτιος 2016 12:53

"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Καθοριστικό ματς με Παναρκαδικό στην Τρίπολη

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Καθοριστικό ματς με Παναρκαδικό στην Τρίπολη

Το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής έχει μόνο έξι αγωνιστικές ακόμη και τα περιθώρια για την "Μαύρη Θύελλα" έχουν στενέψει όσον αφορά την προσπάθεια που κάνει για παραμονή. 

Οι Μεσσήνιοι είναι στο -1 από την ζώνη του υποβιβασμού και την Κυριακή έχουν μπροστά τους ίσως το πιο καθοριστικό παιχνίδι μέχρι το τέλος. Η Καλαμάτα θα φιλοξενηθεί από τον Παναρκαδικό (3 μ.μ.) στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής, ενώ την ίδια ώρα η Ερμιονίδα θα παίρνει ξεκούραστο τρίποντο στα χαρτιά από τον Ηρακλή Ψαχνών. Αν η Καλαμάτα πάρει το διπλό και κρατήσει το -1 την Κυριακή, στην συνέχεια θα έχει την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί τα δύο εντός έδρας παιχνίδια που έχει και πιθανότατα να περάσει στην βαθμολογία την Ερμιονίδα. 

Αντίθετα, σε περίπτωση ήττας στην Τρίπολη τα πράγματα θα γίνουν πολύ δύσκολα.

Στην συνέχεια του πρωταθλήματος η Καλαμάτα θα παίξει διαδοχικά με Λεβάντε εντός, Χαλκίδα εντός, Σπάρτη εκτός, Βάρδα εντός και Βύζαντα εκτός. 

Αγωνιστικά, η Καλαμάτα προετοιμάζεται για το ματς της Κυριακής χωρίς ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα, ενώ υπάρχει συγκρατημένη αισιοδοξία για την κατάκτηση της νίκης που θα φέρει την ομάδα πιο κοντά στο στόχο της παραμονής. 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

Κυριακή

Ηρακλής Ψαχνών -Ερμιονίδα 0-3 α.α.

Βάρδα - Σπάρτη 

Μιαρής (Δωδεκανήσων), Δημόπουλος, Σαβόγλου (Δυτ. Αττικής)

Αιολικός - Παναργειακός 

Αντιπαριώτης, Χόικας (Αν. Αττικής), Νιδριώτης (Αθηνών)

Βύζας Μεγάρων - Χαλκίδα

Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου), Τζάκος, Κολιάκος (Αθηνών)

Κανάρης Νενήτων - Λουτράκι 

Κουκούλας, Καντάς, Καρμίρης (Λέσβου)

Δόξα Ν. Μανωλάδας - ΑΟ Λεβάντε

Δραγάτης, Σπυρόπουλος, Καραθανάσης (Λέσβου)

Παναρκαδικός - Καλαμάτα 

Καλογεράκος, Ψάρρης (Ζακύνθου), Κακαφώνης (Αχαίας)

• Όλα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σπάρτη 26-14 40

-. Παναργειακός 32-18 40

3. Παναρκαδικός 30-14 36

4. Αιολικός 34-18 35

5.  Λουτράκι 26-18 32

-. Βάρδα 26-20 32

7. Δόξα Ν. Μανωλάδας 24-22 31

8. Χαλκίδα 22-11 30

9. Ερμιονίδα 24-22 26

10. Καλαμάτα 20-17 25

11. Βύζας Μεγάρων 18-37 21

2. Λεβάντε 15-41 14

13. Κανάρης Νενήτων 13-33 13

14. Ηρακλής Ψαχνών 7-26 10

• Ο πρωταθλητής ανεβαίνει στη Β' εθνική, ενώ υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες ομάδες.

• Κανάρης Νενήτων και ΑΕ Σπάρτης έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

• Ο Ηρακλής Ψαχνών αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ