Κυριακή, 29 Μάιος 2016 16:39

Στη Γ' εθνική ο Τσικλητήρας Πύλου, 3-0 τη Δόξα Μεγαλόπολης!

Ο Τσικλητήρας Πύλου είναι στη Γ' εθνική κατηγορία μετά το θρίαμβο με 3-0 επί της Δόξας Μεγαλόπολης και την ισοπαλία 1-1 της Ενωσης Λέρνας στο Γύθειο. Σκόρερ της σημερινής νίκης οι Νάτσης, Μπίζος στο πρώτο μέρος και ο Τσάτσος στο δεύτερο.

Τέλος στο ματς, 3-0 και ο Τσικλητήρας είναι στη Γ' εθνική κατηγορία!

Κίτρινη κάρτα στον Νάνο στο 90'

Ο κ. Ρούτσης απέβαλε από τον πάγκο τον Νίκο Κακαλέτρη και έδωσε κίτρινη κάρτα στον πάγκο στον Μικελάτο, προφανώς για κάτι που είπε

87' Σέντρα Ν. Λυμπερόπουλος κεφαλιά Μοσχίδης από καλή θέση απελπιστικά άουτ.

Στο 88' στο Γύθειο παραμένει το 1-1

80' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Τσικλητήρας, ο Σίνος στη θέση του αρχηγού Φώτη Διακουμή

Στο Γύθειο παραμένει το 1-1 στο 80'. Αν μείνει αυτό το σκορ τότε ο Τσικλητήρας είναι από σήμερα στη Γ' εθνική!

77' Ο Μουράτης στη θέση του Νάτση

Πανέμορφο γκολ για την Πύλο στο 76'. Ο Γραμματικόπουλος χόρεψε την άμυνα της Δόξας από αριστερά και σέντραρε, ο Δούνιας έστρωσε για τον Τσάτσο που με ψύχραιμο συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία για το 3-0!

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ για τον Τσικλητήρα με τον Σωτήρη Τσάτσο

73' Γκ. Πέπα αντί του Γιαννακούλια που αποχωρεί τραυματίας

71' Νάτσης για τον Διακουμή, με τον Μοσχίδη να κάνει τάκλιν από πίσω και τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι (δύσκολη φάση)

Στο άλλο ματς στο Γύθειο, η Ενωση Λέρνας ισοφαρίζει 1-1 στο 65'

Κίτρινες κάρτες για Ν. Λυμπερόπουλο και Μπαστακό

66' Δούνιας από αριστερά κάθετα για τον Γραμματικόπουλο που μπήκε και σούταρε μέσα από την περιοχή με την μπάλα να χτυπά στο δεξί δοκάρι και να φεύγει άουτ.

62' Ντζιανής αντί του Κατσαρού για τη Δόξα.

60' Στρέμπας κάθετη πάσα για τον Μοσχίδη που πλάσαρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ ύστερα από έγκαιρη υπόδειξη του κ. Πετσόγλου.

Στο άλλο ματς παραμένει το 1-0 στο 60'

Πρώτη αλλαγή για τον Τσικλητήρα στο 59'. Ο Δούνιας στη θέση του Τσώνη

57' Κίτρινη κάρτα στον Παναγιωτόπουλο.

Ο Τσικλητήρας έχει πάει το ματς εκεί που πρέπει και ελέγχει το παιχνίδι στο πρώτο 10λεπτο του β' ημιχρόνου.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Μία αλλαγή για την Δόξα στην ανάπαυλα, ο Μοσχίδης στη θέση του Κοσκολού.

Ολα ιδανικά για τον Τσικλητήρα μετά από τα πρώτα 45 λεπτά. Κερδίζει δίκαια με 2-0 και στο άλλο ματς η Ενωση Λέρνας χάνει με 1-0. Αν κρατήσει τη νίκη η ομάδα του Ν.Κακαλέτρη και δεν κερδίσει η Λέρνα στο Γύθειο τότε οι πρωταθλητές Μεσσηνίας ανεβαίνουν από σήμερα στη Γ' εθνική!

Ημίχρονο και στο Γύθειο, Ολυμπιακός - Ενωση Λέρνας 1-0

44' Σουτ ο Δρόσος, μπλόκαρε ο Μίντζηρας

43' Κίτρινη κάρτα στον Τσώνη

41' Εκτέλεση φάουλ Τσάτσος, έχασε την μπάλα ο Δημητρέλης και ο προωθημένος Μπίζος με ανάποδο ψαλίδι έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία για το 2-0

Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ με τον Μπίζο!

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου Ολυμπιακός Γυθείου - Ενωση Λέρνας 1-0

38' Κίτρινη κάρτα στον Γραμματικόπουλο

Κίτρινη κάρτα στον σκόρερ Θύμιο Νάτση που έβγαλε την μπλούζα του στους πανηγυρισμούς

32' Ωραία ενέργεια του Τσώνη από αριστερά που έδωσε στο σημείο του πέναλτι για τον Νάτση και εκείνος με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0, εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών από τους φίλους του Τσικλητήρα!

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ για τον Τσικλητήρα, 1-0 με Θύμιο Νάτση!

28' Ατομική ενέργεια Γραμματικόπουλος και διαγώνιο σουτ, η μπάλα δύο περίπου μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι

22' Κλασική φάση για την Πύλο... Ο δραστήριος Γραμματικόπουλος σέντραρε, με τον Νάτση να πλασάρει στο δεύτερο δοκάρι, όμως ο Δημητρέλης απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια.

18' Κόρνερ Κοσκολός, κεφαλιά Γιαννακούλιας πάνω από την εστία του Μίντζηρα

1000 περίπου άτομα στο γήπεδο, με τον κόσμο να έχει κατακλύσει την κερκίδα και να είναι και περιμετρικά του γηπέδου

Στο πρώτο 10λεπτο ο Τσικλητήρας έχει μπει αρκετά καλά και ελέγχει το παιχνίδι

2' Φάουλ Τσάτσος, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά Μπαστακός πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Σέντρα στον αγώνα...

Το αδιαχώρητο γίνεται στο γήπεδο της Πύλου 10 λεπτά πριν τη σέντρα... Πάνω από 800 οι θεατές και η προσέλευση συνεχίζεται!

Διαιτητής του σημερινού αγώνα είναι ο Ρούτσης (Κορινθίας) και βοηθοί οι Πετσόγλου και Γκότσης από τον ίδιο σύνδεσμο.

Οι συνθέσεις:

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Μίντζηρας, Ανταλής, Τσώνης, Μπίζος, Μπαστακός, Χοτζάι, Κυριαζόπουλος, Νάτσης, Τσάτσος, Γραμματικόπουλος, Διακουμής.

Στον πάγκο κάθονται οι Σίνος, Δούνιας, Χύσα, Κακαλέτρης, Μικελάτος, Χονδρογιάννης, Μουράτης.

ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ: Δημητρέλης, Κοσκολός, Παναγιωτόπουλος, Γιαννακούλιας, Στρέμπας, Αντώνακας, Δρόσος, Κατσαρός, Νάνος, Δ. Λυμπερόπουλος, Ν. Λυμπερόπουλος.

Στον πάγκο είναι οι Ντζιανής, Γκ. Πέπα, Αθανασιάδης, Ρούτσης, Ο. Πέπα, Μοσχίδης, Αλεξανδρής

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές η Δόξα Μεγαλόπολης έχει 8 βαθμούς και ακολουθούν με 7 βαθμούς Τσικλητήρας Πύλου και Ενωση Λέρνας. Εκτός διεκδίκησης είναι ο Ολυμπιακός Γυθείου που έχει μείνει χωρίς βαθμό.

Να θυμίσουμε πως στο παιχνίδι της Μεγαλόπολης προ δεκαημέρου οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες 0-0, σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι.