Σάββατο, 03 Σεπτέμβριος 2016 17:12

Πρόκριση για Καλαμάτα, Θουρία, Ανδρούσα, Φαραί και Ολυμπιακό - η Πύλος 2-1 τον Αστέρα Βλαχιώτη

Πρόκριση για Καλαμάτα, Θουρία, Ανδρούσα και Ολυμπιακό.

Καλαμάτα, Πανθουριακός, Ανδρούσα και Ολυμπιακός Καλαμάτας πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας, μετά τους επαληπτικούς της β' φάσης που τελείωσαν πριν λίγο. Η Καλαμάτα, παρουσία του Σταύρου Παπαδόπουλου νίκησε τον Τέλλο Αγρα με 3-0. Επιπλέον, σε φιλικό που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας ο Τσικλητήρας Πύλου νίκησε 2-1 τον Αστέρα Βλαχιώτη με γκολ του Γραμματικόπουλου στο 17' και του Κυριαζόπουλου στο 83'. Ο Αστέρας είχε ισοφαρίσει με τον Σαραντόπουλο στο 45'.

Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Τελικά αποτελέσματα (σε παρένθεση το σκορ του πρώτου αγώνα)

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

19.10 μ.μ. Τελικό Ολυμπιακός - Νέος Αρις 1-0. Προκρίθηκε ο Ολυμπιακός Καλαμάτας. παραμένει το 1-1 στο φιλικό Πύλος - Βλαχιώτη στο 75'.

19.10 μ.μ. Τελικό Πανθουριακός - Μιλτιάδης 2-0. Προκρίθηκε ο Πανθουριακός

19.07 μ.μ. Τελικό αποτέλεσμα Καλαμάτα - Τέλλος Αγρας 3-0. Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο Σταύρος Παπαδόπουλος. Η Καλαμάτα προκρίθηκε στην επόμενη φάση καθώς το πρώτο ματς είχε λήξει 2-2.

19.07 μ.μ. Ολυμπιακός - Νέος Αρις 1-0 με Σώκαλη στο 82'

19.03 μ.μ. Καλαμάτα - Τέλλος Αγρας 3-0 με γκολ του Καλαντζή στο 86'.

18.50 μ.μ. Αβία - Ανδρούσα 0-2 στο 70' με γκολ του Βλαχόπουλου

18.40 μ.μ. Πανθουριακός - Μιλτιάδης 2-0 με γκολ του Μουστάκα. Δεν υπάρχει άλληυ αλλαγή στο σκορ των αγώνω του κυπέλλου, ξεκίνησε και το β΄ημίχρονο στο Πύλος - Βλαχιώτη

18.33 μ.μ. Στο 57' παραμένει το 2-0 στο Καλαμάτα - Τέλλος Αγρας.

18.26 μ.μ. Ο Αστέρας Βλαχιώτη ισοφαρίζει 1-1 τον Τσικλητήρα Πύλου στο 45' με πολύ ωραίο σουτ του Σαραντόπουλου. Ημίχρονο Πύλος - Βλαχιώτη 1-1.

18.17 Δεύτερο ημίχρονο ξεκινά στα τέσσερα ματς του Κυπέλλου, στο φιλικό Πύλος - Βλαχιώτη 1-0 στο 37'.

18.10 μ.μ. Ημίχρονο Αβία - Ανδρούσα 0-1 με γκολ του Πιχιγιόνι, ημίχρονο Ολυμπιακός Νέος Αρις 0-0.

18.07 μ.μ,. Ημίχρονο Πανθουριακός - Μιλτιάδης 1-0

18.06 μ.μ., Ημίχρονο Καλαμάτα - Τέλλος Αγρας 2-0.

18.04 μ.μ. Πανθουριακός - Μιλτιάδης 1-0 στο 44' με πέναλτι του Καραγιάννη

18.02 μ.μ. 2-0 η Καλαμάτα τον Τέλλο Αγρα, Αβία - Ανδρούσα 0-1 και στο 0-0 τα άλλα ματς του κυπέλλου.

Η Πύλος προηγείται στο φιλικό 1-0 του Αστέρα Βλαχιώτη ο οποίος στο 21' είχε δοκάρι με φοβερό σουτ του πρώην αμυντικού της Καλαμάτας Χάρη Μπριλάκη.

17.57 μ.μ., Γκολ η Πύλος. Στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας ο Τσικλητήρας πετυχαίνει γκολ με τον Γραμματικόπουλο στο 17' και προηγείται 1-0 του Αστέρα Βλαχιώτη.

17.40 μ.μ., Η Καλαμάτα φαίνεται να καθαρίζει νωρίς την πρόκριση με τα δύο γρήγορα γκολ. Δεν υπάρχει άλλο γκολ στο 20' των αγώνων του Κυπέλλου. Μόλις ξεκίνησε και το φιλικό του Τσικλητήρα Πύλου με τον Αστέρα Βλαχιώτη στο Δημοτικό Στάδιο.

10' H Kαλαμάτα πετυχαίνει δύο γρήγορα γκολ και προηγείται 2-0 του Τέλλου Αγρα στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Στο 6΄ο Σαραντόπουλος το 1-0 και στο 8 ο Βασιλόπουλος το 2-0.