Σάββατο, 10 Σεπτεμβρίου 2016 16:58

Πρόκριση για Καλαμάτα, Χανδριναϊκό και Αστέρα Μικρομάνης

Πρόκριση για Καλαμάτα, Χανδριναϊκό και Αστέρα Μικρομάνης.

Καλαμάτα, Χανδριναϊκός και Αστέρα Μικρομάνης πήραν το εισιτήριο για την δ΄φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Η Καλαμάτα κέρδισε 5-1 στο Δώριο με γκολ που πέτυχαν οι Σαραντόπουλος, Τσουλάκος, Καλαντζής, Πουλάκος και Αρβανίτης με αυτογκόλ ενώ για το Δώριο σκόραρε ο Γκρίτζαλης.

Ο Αστέρας Μικρομάνης νίκησε 4-2 τον Ολυμπιακο Καλαμάτας και ο Χανδριναϊκός με γκολ του Κοντού στο 88' νίκησε 3-2 τον Αστέρα Αρφαρών. Αξιοσημείωτο ότι και ο Χανδριναϊκός και ο Αστέρας Μικρομάνης είναι ομάδες της Α1 τοπικής και επικράτησαν απέναντι σε ομάδες μεγαλύτερης κατηγορίας, της Α' τοπικής.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

6.50 μ.μ. Τελικά αποτελέσματα Δώριο - Καλαμάτα 1-5, Χανδριναϊκός - Αρφαρά 3-2. Μικρομάνη - Ολυμπιακός είναι 4-2 στο 88'.

6.45 Ο Χανδριναικός πέτυχε γκολ με τον Κοντό και προηγείται 3-2 του Αστέρα Αρφαρών στο 88'.

6.44. Μικρομάνη - Ολυμπιακός 4-2 στο 88' . Ο Ολυμπιακός μείωσε 3-2 στο 77' με τον Αναγνωστόπουλος και ο Αλεξόπουλος στο 81΄έκανε το 4-2.

6.30 μ.μ. Γκολ η Καλαμάτα με τον Πουλάκο στο 73', προηγείται πλέον 5-1 στο Δώριο.

6.25 ο Αστέρας Μικρομάνης έχει πετύχει δύο γκολ με τους Μπαράι στο 51' και Παπαβασιλόπουλο στο 55' και προηγείται 3-1 του Ολυμπιακού Καλαμάτας.

6.21 μ.μ. Γκολ η Καλαμάτα με Καλαντζή στο 62' προηγείται 4-1 στο Δώριο.

6.11 μ.μ. Βροχή από γκολ στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου στο Χανδριναϊκός - Αρφαρά. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 στο 47' και μέσα σε 5' ο Αστέρας πέτυχε δύο γκολ και ισοφάρισε σε 2-2.

6.05 μ.μ. Δεύτερο ημίχρονο στα τρία παιχνίδια.

5.50 μ.μ. Ημίχρονο Δώριο - Καλαμάτα 1-3. Μικρομάνη - Ολυμπιακός 1-1. Χανδριναίκός - Αστέρας Αρφαρών 1-0.

5.44 μ.μ. Ο Χανδριναϊκός προηγείται 1-0 του Αστέρα Αρφαρών με γκολ του Φωτόπουλου από το 38΄ενώ ο Ολυμπιακός με γκολ του Τζίφα ισοφάρισε 1-1 τον Αστέρα Μικρομάνης. Παραμένει το 1-3 στο Δώριο - Καλαμάτα.

5.33 μ.μ. Δυο ΓΚΟΛ για την Καλαμάτα που προηγείται με 1-3. Στο 28' με αυτογκόλ του Αρβανίτη το 1-2 και στο 32' με κεφαλιά του Τσουλάκου το 1-3.

5.20 μ.μ. ΓΚΟΛ στη Μικρομάνη. Ο τοπικός Αστέρας προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού Καλαμάτας με γκολ του Αλεξόπουλου. Παραμένει το 0-0 στο Χανδριναϊκός - Αρφαρά και το 1-1 στο Δώριο - Καλαμάτα.

5.16 μ.μ. ΓΚΟΛ το Δώριο ισοφάρισε 1-1 την Καλαμάτα με γκολ του Γκρίτζαλη μετά από πάσα του Γκιάτα.

5.05 μ.μ. ΓΚΟΛ η Καλαμάτα προηγείται 1-0 στο Δώριο στο 5'. Από σέντρα του Τσουλάκου ο Σαραντόπουλος με σουτ πέτυχε το 0-1 για την Καλαμάτα. Παρουσία περίπου 200 φιλάθλων το ματς.

Οι συνθέσεις

ΔΩΡΙΟ Δήμας, Κ. Γεωργιόπουλος, Μεμά, Αρβανίτης, Πετράκος, Ζέππος, Γκρίτζαλης, Μπόρα, Ράτσεφ, Γκιάτα, Λυμπερόπουλος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κωνσταντακόπουλος, Γεωργιόπουλος, Λιόλιος, Τζανετέας, Μπεγέτης, Καλαντζής, Μπαστακός, Κουκούτσης, Σαραντόπουλος, Τσουλάκος, Βασιλόπουλος.

5 μ.μ. Ξεκίνησαν τα παιχνίδια. Οι αγώνες είναι νοκ άουτ δηλαδή σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής (έναρξη 5 μ.μ.)