Τετάρτη, 05 Οκτώβριος 2016 14:37

TOΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεχωρίζει η αναμέτρηση Πανθουριακός - Πάμισος

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)
TOΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεχωρίζει η αναμέτρηση Πανθουριακός - Πάμισος

 

Το ματς ανάμεσα στο φιλόδοξο Πανθουριακό και τον πρωτοπόρο (μαζί με το Μιλτιάδη) Πάμισο, ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής στην Α' τοπική.

Το εν λόγω ματς θα διεξαχθεί την προσεχή Κυριακή στις 4.30 μ.μ. στο γήπεδο του Ασπροχώματος. Την ίδια μέρα και ώρα, η Καλαμάτα θα υποδεχτεί στο γήπεδο του Μεσσηνιακού τον Απόλλωνα Καλαμάτας, ενώ στον Πύργο Τριφυλίας, ο Μιλτιάδης που έχει ξεκινήσει με "2 στα 2", θα φιλοξενήσει την Εράνη.

Στην Α1 τοπική θα διεξαχθεί η 2η αγωνιστική, ενώ ξεκινά και ο 1ος όμιλος της Β' τοπικής.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων στις τρεις κατηγορίες έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 8 Οκτωβρίου

Αναγέννηση Παραλίας - Εθνικός Μελιγαλά

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 4.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 4.30 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Ανδρούσα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7.30 μ.μ.

Κυριακή 9 Οκτωβρίου

Καλαμάτα - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 4.30 μ.μ.

Αβία - Κυπαρισσία

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.

Διαβολίτσι - Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 4.30 μ.μ.

Πανθουριακός - Πάμισος 

Γήπεδο Ασπροχώματος, 4.30 μ.μ.

Μιλτιάδης - Εράνη

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 4.30 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 8 Οκτωβρίου

Σπερχογεία - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο  Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς",  4.30 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Ασπρόχωμα

Γήπεδο Σουληναρίου, 4.30 μ.μ.

Παπαφλέσσας Χώρας - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Χώρας, 4.30 μ.μ.

Νέος Άρις - Αίας

Γήπεδο Αριος, 4.30 μ.μ.

Κυριακή 9 Οκτωβρίου

Πεταλίδι - Ομόνοια

Γήπεδο Πεταλιδίου, 4.30 μ.μ.

Ακρίτας Κορώνης - Δώριο

Γήπεδο Κορώνης, 4.30 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας- Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7.30 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 8 Οκτωβρίου

Διαγόρας Κοπανακίου - Κεραυνός

Γήπεδο Δωρίου, 4.30 μ.μ.

Δόξα Καλαμάτας - Πανευαϊκός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4.30 μ.μ.

Α.Ε. Μάνης - Αστέρας Βαλύρας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.

Κυριακή 9 Οκτωβρίου

Ατρόμητος Πλατύ - Α.Ε. Γαργαλιάνων

Γήπεδο Αρφαρών, 4.30 μ.μ.

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.

Θύελλα Μερόπης - Καλό Νερό

Γήπεδο Μελιγαλά, 4.30 μ.μ.

 

Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμάτας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ