Τετάρτη, 12 Οκτώβριος 2016 12:47

TOΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το Σάββατο το σπουδαίο ματς Πανθουριακός - Μιλτιάδης

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
TOΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το Σάββατο το σπουδαίο ματς Πανθουριακός - Μιλτιάδης

Από τον Πανθουριακό θα φιλοξενηθεί το Σάββατο ο πρωτοπόρος της Α' τοπικής Μιλτιάδης.

Η ομάδα του Πύργου Τριφυλίας έχει το απόλυτο μετά από τρεις αγωνιστικές και βρίσκεται μόνη στην κορυφή μετά από 12,5 χρόνια!

Ακολουθούν με δύο βαθμούς λιγότερους Κυπαρισσία, Καλαμάτα και Διαβολίτσι. Η Κυπαρισσία θα υποδεχτεί την Κυριακή τον Α.Ο. Φαραί, ενώ "Μαύρη Θύελλα" και ΑΟΔ παίζουν εκτός. Η πρώτη με την Α.Ε. Αβίας το Σάββατο στον Κορδία και το Διαβολίτσι την ίδια μέρα με τον Απόλλωνα στο γήπεδο "Γ. Λουκαρέας". Από το υπόλοιπο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής ξεχωρίζει η κυριακάτικη αναμέτρηση στους Γαργαλιάνους ανάμεσα στον Τέλλο Αγρα και τον Πάμισο.

Στην Α1 τοπική θα διεξαχθεί η τρίτη αγωνιστική και το ενδιαφέρον στρέφεται στο σαββατιάτικο ματς του Μεσσηνιακού με τον πρωτοπόρο Ακρίτα Κορώνης.

Δράση έχουμε και στον 1ο όμιλο της Β' τοπικής με τη διεξαγωγή της δεύτερης αγωνιστικής, ενώ ήρθε η ώρα να ξεκινήσει και ο δεύτερος όμιλος.

Πρεμιέρα κάνει το Σαββατοκύριακο και η Γ' τοπική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 15 Οκτωβρίου

 

Αβία - Καλαμάτα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας - Διαβολίτσι

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Πανθουριακός - Μιλτιάδης

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 16 Οκτωβρίου

 

Κυπαρισσία - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Τέλλος Αγρας - Πάμισος

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

Ανδρούσα - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Εράνη - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 15 Οκτωβρίου

 

Αστέρας Μικρομάνης - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Μικρομάνης, 3.30 μ.μ.

Μεσσηνιακός - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Δώριο - Αίαντας

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας- Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

Κυριακή 16 Οκτωβρίου

 

Ομόνοια - Χανδριναϊκός

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Σπερχογεία - Χώρα

Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 3.30 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Νέος Άρις

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 15 Οκτωβρίου

 

Καλό Νερό - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Πανευαϊκός - Α.Ε. Μάνης

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 16 Οκτωβρίου

 

Παπαφλέσσας Αμφειας - Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο "Πέτρος Γεωργανάς", 11 π.μ.

ΑΕΚ Καλαμάτας - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.

Κεραυνός - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ. 

Ρεπό: Διαγόρας Κοπανακίου

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 15 Οκτωβρίου

 

Μεθώνη - Πανιώνιος

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Ακαδημία Πάμισος - Βλαχόπουλο

Γήπεδο Aγίου Νικολάου Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Στενωσιά - Καλλιθέα

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

Α.Σ. Φυτειάς - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 16 Οκτωβρίου

 

Α.Ε. Λογγάς - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ,

Πατίστα - Α.Ο. Φυτειάς

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 15 Οκτωβρίου

 

Νέστωρ Πύλου - Ερμής

Γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ.

Χατζή - Δαναός

Γήπεδο Χατζή, 3.30 μ.μ

 

 

Κυριακή 16 Οκτωβρίου

 

Παναθηναϊκός - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Βέργα  - Ικαρος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.μ.

Θύελλα Παραλίας - Λέικα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

 

Δευτέρα 17 Οκτωβρίου

 

Θησέας - Νέδουσα

 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ