Δευτέρα, 17 Οκτώβριος 2016 18:36

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ - ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 0-3: Με οδηγό τον Μουτζούρη

Τη μοναξιά της κορυφής στην Α1 τοπική συνεχίζει να απολαμβάνει ο Ακρίτας Κορώνης, καθώς νίκησε προχθές στην Καλαμάτα με 3-0 το Μεσσηνιακό.

Οι πρωτοπόροι έκαναν το "3 στα 3" στο πρωτάθλημα, υποχρεώνοντας παράλληλα στην πρώτη ήττα τους γηπεδούχους, που μέχρι το Σάββατο είχαν μια νίκη και μια ισοπαλία. Και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα σε διάστημα 12 λεπτών. Ο Μουτζούρης στο 60' άνοιξε το δρόμο για τη νίκη και στο 70' ο Δ. Κουτσουμπός διπλασίασε τα τέρματα του Ακρίτα. Δύο λεπτά αργότερα ο Μουτζούρης διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Το ματς διαιτήτευσε ο Τουρλομούσης, με βοηθούς τους Τσακόπουλο και Βοσνάκη.

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Κ. Γαβράς, Νούλας, Ξυνός (63' Κακαβάς) Χαρίτος, Κριτσωτάκης, Γιαννακόπουλος (74' Καραγιάννης), Μανωλόπουλος, Μαγουλιανίτης, Δημόπουλος (68' Θεοδωρόπουλος), Καραγιάννης, Σ. Γαβράς.

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Καπινιάρης, Χοτζάλι, Σιψάς, Ι. Κουτσουμπός, Δ. Κουτσουμπός, Μάραντος, Μαθιόπουλος (50' Κωστάκης) Μπλάνας (83' Κατσούλιας), Μουτζούρης, Σταμάτης (75' Τσιριγώτης), Τέντες.