Κυριακή, 23 Οκτώβριος 2016 15:20

Νίκες για Μιλτιάδη, Καλαμάτα, Πάμισο στην Α' τοπική, ο Τσικλητήρας 2-2 στη Χαλκίδα

Στη Γ' εθνική, η Πύλος έφερε 2-2 στη Χαλκίδα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, ο Τσικλητήρας έκανε την ανατροπή και προηγήθηκε 1-2 στο 88', αλλά η Χαλκίδα ισοφάρισε στο 90' στο τελικό 2-2.

Στην α' τοπική, ο Μιλτιάδης πήρε μια ακόμη νίκη στο τοπικό ντέρμπι με τον Τέλλο Αγρα  και είναι μόνος πρώτος στγη βαθμολογία ενώ ακολουθεί η Καλαμάτα που νίκησε εύκολα το Διαβολίτσι και είναι στη δεύτερη θέση, δύο βαθμούς πίσω από το Μιλτιάδη. Εντυπωσιακός ο Πάμισος νίκησε 5-1 τον Απόλλωνα Καλαμάτας.

Τα τελικά στην α' τοπική σήμερα έχουν ως εξής

Καλαμάτα - Διαβολίτσι 3-0
Πάμισος - Απόλλωνας Καλαμάτας 5-1
Μιλτιάδης - Τέλλος Άγρας 3-1
Εθνικός Μελιγαλά - Εράνη 0-0

Αρφαρά - Ανδρούσα 1-1

ΤΕΛΙΚΑ, Καλαμάτα - Διαβολίτσι 3-0,  Πάμισος - Απόλλωνας 5-1, Εθνικός - Εράνη 0-0.

5.15 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Μιλτιάδης με Γεωργιόπουλο στο 72'. Μιλτιάδης - Τέλλος Αγρας 3-0. Για τον Μιλτιάδη αποβλήθηκε στο 70' ο Μπαρσελό.

5.14 μ.μ. Το ντέρμπι της Α1 τοπικής στην Κορώνη έγινε 1-2, Κορώνη - Σπερχογεία 1-2.

4. 58 μ.μ.Ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις η Πύλος στη Χαλκίδα. ΤΕΛΙΚΟ Χαλκίδα - Τσικλητήρας Πύλου 2-2.

4.53 μ.μ. ΓΚΟΛ η Καλαμάτα με πολύ ωραίο τέρμα του Νάτση. Καλαμάτα - Διαβολίτσι 3-0 στο 59'.

4.47 μ.μ. ΓΚΟΛ μειώνει ο Απόλλωνας Καλαμάτας με Παυλάκο. Πάμισος - Απόλλωνας 4-1.

4.45 μ.μ. ΓΚΟΛ η Πύλος με τον Τσώνη στο 88'! Ο Τσικλητήρας γυρίζει το ματς και προηγείται 2-1 στη Χαλκίδα λίγο πριν το τέλος!

4.35 μ.μ. Δεύτερο ημίχρονο στην Α' τοπική, ενώ το Χαλκίδα - Πύλος είναι 1-1 και πάει προς το τέλος.

4.30 μ.μ. Ο πρωτοπόρος της Α' τοπικής Μιλτιάδης προηγείται 2-0 του Τέλλου Αγρα στο ημίχρονο και είναι κοντά στο να μείνει μόνος του στην κορυφή. Η Καλαμάτα προηγείται 2-0 του Διαβολιτσίου και αν μείνουν έτσι τα αποτελέσματα και στο β' ημίχρονο θα περάσιε μόνη δεύτερη, μετά την χθεσινή ισοπαλία της Κυπαρισσίας. Εντυπωσιακό το 4-0 του Παμίσου επί του Απόλλωνα Καλαμάτας στο πρώτο ημίχρονο. Στο ημίχρονο επίσης Αρφαρά - Ανδρούσα 0-1 (Γεωργιόπουλος), Εθνικός - Εράνη 0-0.

4.28 μ.μ. ΓΚΟΛ Ισοφάρισε η Πύλος με πέναλτι του Κυριαζόπουλου στο 75'. Χαλκίδα - Πύλος 1-1 στο 75'.

4.23 μ.μ. ΓΚΟΛ Μιλτιάδης - Τέλλος Αγρας 2-0 στο 45' με Γεωργιόπουλο, ημίχρονο 2-0.

4.22. μ.μ. Ημίχρονο Καλαμάτα - Διαβολίτσι 2-0.

4.16 μ.μ. Στο ντέρμπι της Α1 τοπικής ισοφάρισε η Κορώνη στο 37, Κορώνη - Σπερχογεία 1-1

4.14 μ.μ. δοκάρι ο Καλαντζής για την Καλαμάτα, παραμένει το Καλαμάτα - Διαβολίτσι 2-0.

4.08 μ.μ. ΓΚΟΛ Μιλτιάδης - Τέλλος Αγρας 1-0 με γκολ του Αναστασόπουλου στο 27'.

4.02 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Απόλλωνας 4-0 με γκολ του Λαθύρη.

3.57 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Απόλλωνας 3-0 στο 20' με γκολ του Μπίσα.

3.55 μ.μ. Στο ντέρμπι της Α1 τοπικής Κορώνη - Σπερχογεία 0-1 στο 10' με γκολ του Κορομηλά.

3.52 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Απόλλωνας 2-0 στο 11' με Λαθύρη. Στο Μιλτιάδης - Τέλλος Αγρας παραμένει το 0-0 ενώ στο 8' είχε δοκάρι ο Μπαρσελό για τον Μιλτιάδη.

3.50  μ.μ. ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Διαβολίτσι 2-0 στο 12' με γκολ του Καλαντζή.

3.45 μ.μ. Ημίχρονο Χαλκίδα - Πύλος 1-0.

3.40 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Απόλλωνας 1-0 στο 8' για την ομάδα της Μεσσήνης.

3.38 μ.μ. ΓΚΟΛ Χαλκίδα - Πύλος 1-0 με πέναλτι του Δερμιτζόγλου προηγούνται οι γηπεδούχοι στο 38'.

3.02 μ.μ. ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Διαβολίτσι 1-0 μόλις στο 2' με τον Σαραντόπουλο. Ο μεσοεπιθετικός της Καλαμάτας ελίχθηκε σητν περιοχή και με πλασέ πέτυχε το 1-0.

3 μ.μ. Στο Καλαμάτα - Διαβολίτσι στην βασική 11άδα της Καλαμάτας είναι για πρώτη φορά οι νεοαποκτηθέντες Βασίλης Αθανασόπουλος και Τάσος Καντούτσης.

3.30 μ.μ. Σέντρα στα ματς της Α' τοπικής.