Τετάρτη, 30 Νοεμβρίου 2016 11:44

Βραδινές μάχες σήμερα στην Α' τοπική

Με δύο αγώνες πέφτει απόψε η "αυλαία" της 10ης αγωνιστικής στην Α' τοπική.

Στις 7 μ.μ. στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ θα παίξουν η Αναγέννηση με την Εράνη και μισή ώρα αργότερα στο "Π. Μπαχράμης" ο Α.Ο. Φαραί με τον Πανθουριακό. Δύο ματς που διακόπηκαν το Σάββατο λόγω της κακοκαιρίας.

Συγκεκριμένα, στο Αναγέννηση - Εράνη, παίχθηκε ποδόσφαιρο μόλις για 9 λεπτά, με το αποτέλεσμα στο 0-0. Αντίθετα στο Φαραί - Θουρία πρόλαβαν να παίξουν 17 λεπτά, με το σκορ στο 1-0 υπέρ των γηπεδούχων χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Σεριάτος στο 11'. Σήμερα λοιπόν οι αγώνες θα συνεχιστούν από το λεπτό που σταμάτησαν.

Διαιτητής στον Κορδία θα είναι ο Αλεξέας και βοηθοί οι Σκόρδος, Τσακόπουλος. ενώ στο έτερο ματς ο Ψηλοπαναγιώτης με βοηθούς την Α. Τσουκάλη και την Σ. Τσαούση.

Στην αναμέτρηση της Αναγέννησης με την Εράνη, για αμφότερες τις ομάδες το απουσιολόγιο είναι λευκό και η δίψα για τη νίκη μεγάλη. Η Αναγέννηση προέρχεται από το διπλό στα Αρφαρά και η Εράνη από την εντός έδρας ήττα με τον Α.Ο,. Φαραί. Ο Α.Ο. Φαραί θα υποδεχτεί τον Πανθουριακό και ενδέχεται να παίξει με σημαντικές απουσίες, καθώς οι Παχής, Κακαλής, Πιτσιλής έχουν επαγγελματικές υποχρεώσεις και ο Κουρέας φοιτητικές, ενώ ο Φιλανδριανός είναι τραυματίας. Η συμμετοχή των παραπάνω θα κριθεί την τελευταία στιγμή. Στον αντίποδα ο Πανθουριακός αναμένεται να παραταχθεί με ιδανική 11άδα.  Ο Πανθουριακός προέρχεται από τη νίκη με 3-0 επί της Α.Ε. Αβίας και ο Α.Ο. Φαραί από δύο σερί τρίποντα με Αστέρα Αρφαρών (4-0) και Εράνη (0-1)το 35ο λεπτό και με το σκορ στο 0-1.

Δύο ματς για τη Γ' τοπική

Σήμερα επίσης θα διεξαχθούν και δύο ματς για τη Γ' τοπική. Το Λέικα - Θησέας ου διεκόπη την Κυριακή  Και το Ικαρος - Θύελλας Παραλίας που εξ' αρχής είχε οριστεί για σήμερα. Αμφότερα τα παιχνίδια είναι για την 7η αγωνιστική.

Στο Λέικα - Θησέας που θα γίνει στις 3 μ.μ. στο γήπεδο " Γ. Λουκαρέας  Διαιτητής θα είναι ο Νιάρχος με βοηθούς τον Μιχαλόπουλο και την Παπαιωάννου.

Στο δεύτερο ματς στο "Π. Μπαχράμης", που θα αρχίσει στις 5 μ.μ. ρέφερι θα είναι ο Γιαννακλής με βοηθούς τον Κομπιλίρη και τη Ρηγοπούλου.

16. Αστέρας Αρφαρών 10-23 5

* Ενα ματς λιγότερο έχουν Αναγέννηση Παραλίας, Εράνη, Α.Ο. Φαραί και Πανθουριακός.