Τετάρτη, 11 Ιανουάριος 2017 16:17

Στον τελικό η Καλαμάτα, 3-1 την Ανδρούσα - Μικρή διακοπή λόγω κεραυνού!

Στον τελικό του κυπέλλου Μεσσηνίας βρίσκεται εδώ και λίγη ώρα η "Μαύρη Θύελλα"...

Η ομάδα της Καλαμάτας επικράτησε με 3-1 της Ανδρούσας στον επαναληπτικό ημιτελικό του κυπέλλου Μεσσηνίας που έγινε στο γήπεδο Ασπροχώματος εν μέσω έντονης βροχόπτωσης. Μάλιστα κατά τη διάρκεια του β' ημιχρόνου έπεσε κεραυνός στο γήπεδο και οι παίκτες των δύο ομάδων σταμάτησαν να παίζουν για ένα λεπτό, προφανώς γιατί ένιωσαν τον ηλεκτρισμό! Τελικά ο αγώνας συνεχίστηκε χωρίς προβλήματα. Το 1-0 έγινε στο 5' με τον Τσουλάκο, με την Καλαμάτα να καθαρίζει το ματς στο β' ημίχρονο. Στο 56' ο Μπεγέτης έκανε το 2-0 και στο 77' ο Μερκούρης το 3-0. Το γκολ της τιμής για την αξιόμαχη Ανδρούσα, που έφτασε για πρώτη φορά στην ιστορία της στους "4" του κυπέλλου, πέτυχε ο Γεωργιόπουλος στο 85'. Η Καλαμάτα θα αντιμετωπίσει στον τελικό του κυπέλλου Μεσσηνίας την Αναγέννηση Παραλίας, ένας αγώνας που θα διεξαχθεί τον Φεβρουάριο στο Ενωσιακό γήπεδο του Κορδία.

Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της "Ελευθερίας"