Τετάρτη, 18 Ιανουάριος 2017 13:58

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Δοκιμασία στους Γαργαλιάνους για Καλαμάτα

Γράφτηκε από τον

Με τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής (πρώτη του β' γύρου) θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.

Η πρωτοπόρος Καλαμάτα θα μεταβεί την Κυριακή στους Γαργαλιάνους προκειμένου να αντιμετωπίσει τον Τέλλο Αγρα, ο οποίος βρίσκεται στην 13η θέση και έχει ανάγκη τους βαθμούς. 
Η Αναγέννηση Παραλίας και ο Πανθουριακός που ισοβαθμούν με 33 βαθμούς στη 2η θέση (-5 από τη "Μαύρη Θύελλα" παίζουν το Σάββατο εντός έδρας.
 Η πρώτη με το Μιλτιάδη και ο Πανθουριακός με τον Απόλλωνα Καλαμάτας, ενώ ο Πάμισος (4ος, μαζί με το Μιλτιάδη) θα φιλοξενηθεί την Κυριακή από τον ουραγό Αστέρα Αρφαρών. 
Στην Α1 τοπική (15η αγωνιστική) η Σπερχογεία, που οδηγεί την κούρσα παίζει στη Μεσσήνη με τον Ολυμπιακό Ανάληψης. Η 2η στη βαθμολογία Ομόνοια εντός με τον Απόλλωνα Πεταλιδίου, όπως και το Δώριο που ακολουθεί,  με αντίπαλο τον Ακρίτα Κορώνης. 
Στη Β' τοπική θα διεξαχθεί η 14η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο και η 12η στον δεύτερο όμιλο. Στην κορυφή βρίσκονται Α.Ε. Μάνης και Μεθώνη, αντίστοιχα.
Η Α.Ε. Μάνης θα φιλοξενηθεί από τον 7ο της βαθμολογίας Αστέρα Βαλύρας και η Μεθώνη από τον τρίτο Πανιώνιο, στο ντέρμπι του 2ου ομίλου. Στο άλλο ντέρμπι ο δεύτερος Α.Σ. Φυτειάς παίζει εκτός με τη Θύελλα Χαρακοπιού, που μοιράζεται την τρίτη θέση με τον Πανιώνιο.
Στη Γ' τοπική θα γίνει η 13η αγωνιστική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

A' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Πανθουριακός - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Αναγέννηση Παραλίας - Μιλτιάδης
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ.

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

Τέλλος Αγρας - Καλαμάτα
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Ανδρούσα - Κυπαρισσία
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Αβία
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Εράνη - Διαβολίτσι
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Πάμισος
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Αστέρας Μικρομάνης  - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Παπαφλέσσας Χώρας 
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Αίας - Νέος Άρις
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

Ομόνοια - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Ανάληψης -Σπερχογεία
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Ασπρόχωμα - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Δώριο - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 21 Ιανουαρίου

ΑΕ Γαργαλιάνων - Ατρόμητος Πλατύ 
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Κεραυνός - Διαγόρας Κοπανακίου 
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Πανευαϊκός - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

Καλό Νερό - Θύελλα Μερόπης 
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Παπαφλέσσας Αμφειας - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Αστέρας Βαλύρας - ΑΕ Μάνης 
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.
Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμάτας

2ος όμιλος


Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Βλαχόπουλο - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Καλλιθέα - Στενωσιά
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

ΑΟ Φυτειάς - Πατίστα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Πανιώνιος - Μεθώνη
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.
Πράσινα Πουλιά - Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Θύελλα Χαρακοπιού - ΑΣ Φυτειάς 
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ


Σάββατο 21 Ιανουαρίου

Θύελλα Παραλίας - Ερμής Καλαμάτας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Κυριακή 22 Ιανουαρίου

Θησέας - Ικαρος
Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 11 π.μ.
Λέικα - Νέδουσα Αλαγονίας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.
Νέστωρ Πύλου - Δαναός
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Βέργα - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.
Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλαμάτας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ