Κυριακή, 29 Ιανουάριος 2017 14:48

Φοβερή ανατροπή η Πύλος, νίκες για Καλαμάτα και Πάμισο

Μεγάλη ανατροπή στα τελευταία λεπτά πέτυχε η Πύλος και πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 απέναντι στην Θήβα. Ο Σπανός είχε ανοίξει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο για να γίνει η ανατροπή στο 79' με Κυριαζόπουλο και στο 85' με Ρούσση.

Στην Α' τοπική, η Καλαμάτα νίκησε εύκολα 4-0 την Κυπαρισσία και μένει στην κορυφή ενώ ο Πάμισος νίκησε 1-0 την Εράνη.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

4.52 μ.μ. ΤΕΛΙΚΌ Πυλος - Θήβα 2-1.

4.51 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Εράνη 1-0 με γκολ του Δημητρακόπουλου με φάουλ στο 86'.

4.45 μ.μ. Τελικό Καλαμάτα - Κυπαρισσία 4-0.

4.40 μ.μ. ΓΚΟΛ Μεγάλη ανατροπή η Πύλος προηγείται 2-1. Ο Κυριαζόπουλος στο 79' και ο Ρούσης στο 85' τα γκολ του Τσικλητήρα. Πύλος - Θήβα 2-1 στο 88'.

4.32 μ.μ. Παραμένει στο 68' το Πάμισος - Εράνη 0-0. Στο 67' ο Μπίσα είχε δοκάρι για τον Πάμισο.

4.24 μ.μ. ΓΚΟΛ η Καλαμάτα με Τσουλάκο, Καλαμάτα - Κυπαρισσία 4-0.

4 μ.μ. Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και Πύλο και γήπεδο Μεσσηνιακού.

3.54 μ.μ. Ημίχρονο και στη Μεσσήνη, Πάμισος - Εράνη 0-0

3.45 μ.μ Ημίχρονο Πύλος - Θήβα 0-1 με το γκολ του Σπανού στο 23'. Ημίχρονο και στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, Καλαμάτα - Κυπαρισσία 3-0, παραμένει το 0-0 στο Πάμισος - Εράνη στο 37' ενώ σε ματς της Α1 τοπικής Αίας - Δώριο 1-0 με γκολ του Αντεμάι.

3.39 μ.μ. ΓΚΟΛ  η Καλαμάτα με τον Αθανασόπουλο στο 39'. Ο φορ της Καλαμάτας σκόραρε με ανάποδο ψαλίδι μετά από πάσα του Τσουλάκο πετυχαίνοντας ένα καταπληκτικό γκολ. Καλαμάτα - Κυπαρισσία 3-0.

3.36 μ.μ. ΓΚΟΛ η Καλαμάτα με τον Καλαντζή στο 36'. Καλαμάτα - Κυπαρισσία. Ο Αθανασόπουλος γύρισε την μπάλα από αριστερά, αδράνησε η άμυνα της Κυπαρισσίας και ο Καλαντζής από κοντά πέτυχε το 2-0.

3.27 μ.μ. ΓΚΟΛ Πύλος - Θήβα 0-1. Με γκολ του Σπανού στο 23' παίρνει προβάδισμα η Θήβα. Το γκολ προήλθε από τραγικό λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων με κακή συννενόηση Σεντεμέντε - Κόκκαλη. Στο 27' Πύλος - Θήβα είναι τώρα 0-1.

3.22 μ.μ. Δοκάρι η Καλαμάτα με τον Τσουλάκο στο 22'. Καλαμάτα - Κυπαρισσία παραμένει το 1-0 στο 23'.

3.20 μ.μ. Στη Μεσσήνη το ματς ξεκίνησε με 8 λεπτά καθυστέρηση, στο 12' Πάμισος - Εράνη είναι στο 0-0 χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο ματς.

3.16 μ.μ. Εχασε πέναλτι η Πύλος. Ο Τσικλητήρας κέρδισε πέναλτι στο 12' σε μαρκάρισμα του Δέδε στον Τσάτσο, το χτύπησε ο ίδιος ο Τσάτσος αλλά απόκρουσε ο Μόνος. Παραμένει το 0-0 στο Τσικλητήρας - Θήβα στο 17'.

3.10 μ.μ. ΓΚΟΛ για την Καλαμάτα με Αθανασόπουλο. Καλαμάτα - Κυπαρισσία 1-0. Ωραία κάθετη πάσα του Τσουλάκου, και ωραίο πλασέ του Αθανασόπουλου με την Καλαμάτα να παίρνει νωρίς προβάδισμα στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, όπου βρίσκονται περίπου 200 φίλαθλοι.