Τετάρτη, 08 Φεβρουάριος 2017 11:15

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Την Κυριακή το κυρίως μενού στην Α' τοπική

Γράφτηκε από τον

Την προτελευταία Α.Ε. Αβίας θα υποδεχτεί την Κυριακή η πρωτοπόρος Καλαμάτα στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής στην Α' τοπική.

Την ίδια μέρα αγωνίζονται και οι περισσότερες ομάδες, μιας και για το Σάββατο έχουν οριστεί μόνο δύο παιχνίδια. Η δεύτερη (μαζί με τον Πανθουριακό) Αναγέννηση παίζει εντός έδρας με την Ανδρούσα και ο Πανθουριακός εκ νέου εκτός έδρας με αντίπαλο το Μιλτιάδη. Ο τέταρτος της βαθμολογίας Πάμισος θα δώσει το τρίτο σερί ματς ενώπιον του κοινού του, κόντρα στον Τέλλο Αγρα. 

Στην Α1 τοπική ξεχωρίζει το καλαματιανό ντέρμπι ανάμεσα στον τέταρτο Αίαντα και την πρώτη Ομόνοια, με το οποίο θα ολοκληρωθεί και η 18η αγωνιστική.  Η δεύτερη Σπερχογεία θα φιλοξενηθεί από το Μεσσηνιακό και το τρίτο της βαθμολογίας Ασπρόχωμα θα υποδεχτεί το 7ο Δώριο.

Στον 1ο όμιλο της Β' τοπικής θα διεξαχθεί η 17η αγωνιστική και τα βλέμματα στρέφονται στο σαββατιάτικο ντέρμπι κορυφής Α.Ε. Μάνης - Γαργαλιάνων.

Η Μάνη είναι στο ρετιρέ με 37 βαθμούς και ακολουθεί η Α.Ε. Γαργαλιάνων με 34, ενώ με ενδιαφέρον αναμένεται και το ματς Ατρόμητος Πλατύ - Διαγόρας Κοπανακίου, οι οποίοι ισοβαθμούν στην 4η θέση.

Στον 2ο όμιλο η πρωτοπόρος Μεθώνη θα ανταμώσει με τη Στενωσιά στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής, ενώ η δεύτερη Θύελλα Χαρακοπιού θα παίξει στην Καλαμάτα με τον Πανιώνιο. 

Στη Γ' τοπική, ο Δαναός που βρίσκεται στην κορυφή θα παίξει  με τον Ικαρο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

 

Διαβολίτσι - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Κυπαρισσία

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

 

Καλαμάτα - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Πάμισος - Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Αναγέννηση Παραλίας - Ανδρούσα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Μιλτιάδης - Πανθουριακός 

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Εράνη

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

 

Χανδριναϊκός - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

Παπαφλέσσας Χώρας - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.

Νέος Άρις - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Μεσσηνιακός - Σπερχογεία 

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Δώριο

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

 

Ακρίτας Κορώνης - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

Αίας - Ομόνοια

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

 

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

 

ΑΕ Μάνης - ΑΕ Γαργαλιάνων 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Διαγόρας Κοπανακίου 

Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

 

Πανευαϊκός - Κεραυνός

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Καλό Νερό - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Θύελλα Μερόπης - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

Δόξα Καλαμάτας - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Αστέρας Βαλύρας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

 

Πράσινα Πουλιά - ΑΟ Φυτειάς 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Πανιώνιος - Θύελλα Χαρακοπιού 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Μεθώνη - Στενωσιά 

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Ακαδημία Πάμισος - Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

 

ΑΣ Φυτειάς  - Πατίστα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.μ.

Βλαχόπουλο - Καλλιθέα 

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

 

ΑΠΣ Αρις - Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.

Ικαρος - Δαναός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.

Νέστωρ Πύλου - Νέδουσα

Γήπεδο Σουληναρίου, 12 μ.

Παναθηναϊκός Καλαμάτας. - Λέικα 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.

 

Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου

 

Βέργα - Θησέας 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4.30 μ.μ.

 

Ρεπό: Θύελλα Παραλίας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ