Κυριακή, 19 Φεβρουάριος 2017 15:28

Διπλό... τίτλου για την Καλαμάτα, έχασε ο Τσικλητήρας Πύλου

Με σκόρερ τους Αθανασόπουλο, Καντούτση και Καλαντζή η Καλαμάτα νίκησε 3-0 εκτός έδρας το Διαβολίτσι και αύξησε στους 9 βαθμούς τη διαφορά από τη 2η Αναγέννηση Παραλίας και στους  11 από τον τρίτο Πανθουριακό. Ετσι είναι πολύ κοντά στην κατάκτηση του φετινού τίτλου στην Α' τοπική. Στη Γ' εθνική, ο Τσικλητήρας Πύλου γνώρισε την τρίτη σερί ήττα με 1-0 από τη Βάρδα και το άγχος για την παραμονή αυξήθηκε.

Τελικό στα Φιλιατρά. Εράνη - Εθνικός Μελιγαλά 1-0.

Τελικό στους Γαργαλιάνους, Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης 2-0.

Τελικό στο Διαβολίτσι. Διαβολίτσι - Καλαμάτα 0-3.

Στο ντέρμπι της Α1 τοπικής η Ομόνοια ανοίγει το σκορ στο 84' με τον Σπυρόπουλο. Ομόνοια - Ασπρόχωμα 1-0.

Τελικά αποτελέσματα στον όμιλο του Τσικλητήρα Πύλου.

Θήβα - Ερμιονίδα 1-1

Γκολ για την Καλαμάτα. Ο Καλαντζής με κεφαλιά στο 73' ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 0-3. Τυπική διαδικασία τα υπόλοιπα λεπτά στο Διαβολίτσι.

Κόκκινη κάρτα ο Γεωργόπουλος του Τέλλου Αγρα. Με δέκα παίκτες από το 65' οι γηπεδούχοι, παραμένει όμως το 2-0.

Τελικό Βάρδα - Τσικλητήρας Πύλου 1-0.

Γκολ η Εράνη. Ο Χρονόπουλος ανοίγει το σκορ στα Φιλιατρά. Εράνη - Εθνικός Μελιγαλά 1-0.

Φθάσαμε στο 85' στη Βάρδα. Βάρδα - Τσικλητήρας Πύλου 1-0.

Δοκάρι ο Τσικλητήρας στο 81' με το Μάνικο.

Πιέζει η Πύλος για την ισοφάριση και απειλεί στο 75' με τον Γραμματικόπουλο.

Στο ημίχρονο του αγώνα Διαβολίτσι - Καλαμάτα, οι γηπεδούχοι βράβευσαν τον πρόεδρο της Καλαμάτας Σταύρο Παπαδόπουλο για την πρόσφορά του, καθώς και τον παλιό πρόεδρο του Διαβολιτσίου Θύμιο Ξηρόκωστα. Ακόμα τιμήθηκε ο αρχηγός της Καλαμάτας Χρήστος Καλαντζής και ο αρχηγός του ΑΟΔ Βαγγέλης Τσουκάλης, που έχει φορέσει στο παρελθόν τη φανέλα της "Μαύρης Θύελλας".

79' Παραμένει το 1-0 στο Βάρδα - Τσικλητήρας Πύλου. Σε άλλα παιχνίδια του 3ου ομίλου της Γ' εθνικής, η Παναχαϊκή κερδίζει 2-0 στη Μεγαλόπολη τη Δόξα και το Λουτράκι 2-1 εκτός το Ζευγολατιό, που είναι ο επόμενος αντίπαλος του Τσικλητήρα.

Ημίχρονο και στο ντέρμπι της Α1 τοπικής. Ομόνοια - Ασπρόχωμα 0-0.

Στη Βάρδα στο 60' παραμένει το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Ο Τσικλητήρας Πύλου κυνηγά το σκορ από το 32'.

Ημίχρονο στην Α' τοπική.

Διαβολίτσι - Καλαμάτα 0-2

Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης 2-0

Εράνη - Εθνικός Μελιγαλά 0-0.

Γκολ για τον Τέλλο  Αγρα. Ο Διακουμής και πάλι με πλασέ γράφει το Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης 2-0. Ισχυρό προβάδισμα για τους γηπεδούχους στο τριφυλιακό ντέρμπι.

Στο ντέρμπι της Α1 τοπικής Ομόνοια και Ασπρόχωμα είναι στο 0-0 μετά από 28 λεπτά.

Γκολ για τη "Μαύρη Θύελλα". Ο Καντούτσης με κεφαλιά στο 25' δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους πρωτοπόρους. Διαβολίτσι - Καλαμάτα 0-2.

Γκολ για τον Τέλλο Αγρα. Ο Διακουμής με πλασέ στο 25' κάνει το Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης 1-0.

Ημίχρονο στη Βάρδα. Οι γηπεδούχοι προηγούνται 1-0 του Τσικλητήρα χάρη σε γκολ του Σιδέρη.

Μοιρασμένο το τριφυλιακό ντέρμπι και χωρίς γκολ μετά από 20 λεπτά. Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης 0-0. Το 0-0 παραμένει και στα Φιλιατρά ανάμεσα στην Εράνη και τον Εθνικό Μελιγαλά.

Γκολ για τη Καλαμάτα.  Με ανάποδο ψαλίδι ο Βασίλης Αθανασόπουλος στο 10' γράφει το Διαβολίτσι - Καλαμάτα 0-1.

Δοκάρι για το Μιλτιάδη στο 7' σε σουτ του Καραμπότσου. Παραμένει το Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης 0-0.

Γκολ για τη Βάρδα στο 32', 1-0 τον Τσικλητήρα Πύλου.

To ματς του Τσικλητήρα ξεκίνησε στις 3 μ.μ. και μετά από 30 λεπτά δεν έχουμε σκορ.

Το σημερινό πρόγραμμα στην Α' τοπική που ξεκινά στις 3.30 μ.μ. έχει ως εξής

Διαβολίτσι - Καλαμάτα

Τέλλος Αγρας - Μιλτιάδης

Εράνη - Εθνικός Μελιγαλά

Καλησπέρα σας. Το Notosport θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη των σημερινών αγώνων στην Α' τοπική, καθώς και το ματς της Βάρδας με τον Τσικλητήρα Πύλου.