Τετάρτη, 08 Μάρτιος 2017 13:56

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Τα βλέμματα στο ντέρμπι Πάμισος - Καλαμάτα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με το ματς ανάμεσα στον αήττητο εδώ και 14 αγωνιστικές Α.Ο. Φαραί και τη δεύτερη Αναγέννηση Παραλίας, ανοίγει το Σάββατο η "αυλαία" της 22ης αγωνιστικής στην Α' τοπική.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις διεξάγονται την Κυριακή και τα βλέμματα στρέφονται στη Μεσσήνη εκεί όπου ο φορμαρισμένος και 3ος της βαθμολογίας Πάμισος θα υποδεχτεί την πρωτοπόρο Καλαμάτα. 

Η "Μαύρη Θύελλα" μετά την ισοπαλία με τον Α.Ο. Φαραί είδε τη διαφορά από την Αναγέννηση να μειώνεται στους 7 βαθμούς και θέλει να επιστρέψει στις επιτυχίες. Το πρόγραμμα έχει και τριφυλιακό ντέρμπι Κυπαρισσία - Εράνη. 

Στην Α1 τοπική οι πρωτοπόροι παίζουν εκτός έδρας στην 21η αγωνιστική.

 Η Σπερχογεία που οδηγεί την κούρσα θα φιλοξενηθεί από το Πεταλίδι και η Ομόνοια από τον Ηρακλή Καλαμάτας, ενώ το Ασπρόχωμα θα παίξει με τον Ολυμπιακό Ανάληψης. 

Στη Β' τοπική θα γίνει η 20ή αγωνιστική στον 1ο όμιλο και η 18η στον 2ο όμιλο.

Η πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Α.Ε. Μάνης παίζει εντός με το Πλατύ. Στο γήπεδό της αγωνίζεται και η πρωτοπόρος του 2ου ομίλου Μεθώνη με αντίπαλο το Βλαχόπουλο. 

Στη Γ' τοπική ο πρωτοπόρος Δαναός παίζει εντός με τη Βέργα για την 19η αγωνιστική. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

 

A' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 11 Μαρτίου

Α.Ο. Φαραί - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

Κυριακή 12 Μαρτίου

Πάμισος - Καλαμάτα

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Διαβολίτσι - Μιλτιάδης

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3.30 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Κυπαρισσία - Εράνη

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Τέλλος Άγρας - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3.30 μ.μ.

Πανθουριακός - Ανδρούσα

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 11 Μαρτίου

Νέος Άρις - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης - Ασπρόχωμα 

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

 

 

Κυριακή 12 Μαρτίου

Παπαφλέσσας Χώρας - Αίας 

Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.

Πεταλίδι - Σπερχογεία 

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3.30 μ.μ.

Δώριο - Αστέρας Μικρομάνης 

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. - Ομόνοια

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 11 Μαρτίου

ΑΕΚ Καλ. - Παπαφλέσσας Αμφειας 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Ηρακλής Κυπ. - Κεραυνός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου - Πανευαϊκός 

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ

Α.Ε Μάνης - Ατρόμητος Πλατύ 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 12 Μαρτίου

Δόξα Καλ. - Καλό Νερό 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Θύελλα Μερόπης - Αστέρας Βαλύρας 

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: ΑΕ Γαργαλιάνων

 

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 11 Μαρτίου

Πατίστα - Πράσινα Πουλιά 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Μεθώνη - Βλαχόπουλο

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 12 Μαρτίου

Πανιώνιος - ΑΣ Φυτειάς 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.

Στενωσιά - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ. 

Λογγά - Καλλιθέα 

Γήπεδο Λογγάς, 3.30 μ.μ.

 

Τετάρτη 15 Μαρτίου

 

Ακαδημία Πάμισος - ΑΟ Φυτειάς 

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Κυριακή 12 Μαρτίου

Παναθηναϊκός Καλ. - Νέστωρ Πύλου 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.

Δαναός - Βέργα 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12.30 μ.μ.

Ικαρος - Νέδουσα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.μ.

 

Δευτέρα 13 Μαρτίου

ΑΠΣ Αρις - Θύελλα Παρ. 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Ερμής Καλ. - Θησέας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4.30 μ.μ.

 

Ρεπό: Λέικα 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ