Πέμπτη, 09 Μαρτίου 2017 12:37

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Ετοιμάζεται για το πιο δύσκολο ματς της σεζόν

Από την πρωτοπόρο Παναχαϊκή θα φιλοξενηθεί την Κυριακή ο Τσικλητήρας Πύλου.

Πρόκειται για το πιο δύσκολο ματς μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος, με δεδομένο ότι οι Πατρινοί οδηγούν την κούρσα στον 3ο όμιλο της Γ' εθνικής και είναι το μεγάλο φαβορί για την άνοδο στη Β' εθνική.

Ο Τσικλητήρας όμως τους κοίταξε στα μάτια στα δύο προηγούμενα ραντεβού σε πρωτάθλημα και κύπελλο και θέλει να κάνει το ίδιο και στην Πάτρα.

Θυμίζουμε, ότι στο  ματς του πρώτου γύρου στις 30 Οκτωβρίου είχε ηττηθεί στις λεπτομέρειες με 1-0, ενώ στο κύπελλο στις 16 Οκτωβρίου αποκλείστηκε στη διαδικασία των πέναλτι (1-1 ο κανονικός αγώνας και η παράταση).

Πλέον η Μεσσηνιακή ομάδα χρειάζεται την Κυριακή ένα θετικό αποτέλεσμα ώστε να απομακρυνθεί από την τελευταία θέση που οδηγεί στον υποβιβασμό.

Εκτός πλάνων είναι μόνο ο Μπάμπης Πύλιος, που συμπλήρωσε 7 κίτρινες κάρτες κόντρα στη Χαλκίδα.

Σφυρίζει ο Μιχαηλίδης

Ο Γιώργος Μιχαηλίδης από τη Βοιωτία θα διαιτητεύσει το ματς της Παναχαϊκής με τον Τσικλητήρα Πύλου, με βοηθούς τους Φίλο και Παγουρά από τον ίδιο σύνδεσμο.  Στο Βάρδα - Λουτράκι ορίστηκε μεσσηνιακή τριάδα.

Αναλυτικά το  πρόγραμμα και οι διαιτητές της 22ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Γ' εθνικής έχουν ως εξής:

Παναχαϊκή - Τσικλητήρας Πύλου

Μιχαηλίδης, Φίλος, Παγουράς (Βοιωτίας)

Χαλκίδα - Ερμιονίδα

Κουκουλάς (Λέσβου), Δέτση, Νικολάου (Αθηνών_

Βάρδα - Λουτράκι

Τουρλομούσης, Λάμιας, Καρβούνης (Μεσσηνίας)

Φωστήρας - Παναργειακός

Τζαμουτζαντώνης (Χίου), Βαλκάνος (Δυτικής Αττικής), Βοτσεντζάτος (Ανατολικής Αττικής)

Δόξα Μεγαλόπολης - Παναρκαδικός

Καλαντζής, Κοκαρίδας. Κασιμάτης (Αθηνών)

Θήβα - Αιολικός

Μπλούνας, Καραγιάννης, Καλύβας (Φθιώτιδας)

Ζευγολατιό - Αστέρας Αμαλιάδας

Γαβρίλης, Νικολαδός, Λιαμπότης (Αθηνών)

Ρεπό: Αχαϊκή

* Ολα τα ματς θα διεξαχθούν την Κυριακή στις 3 μ.μ., με εξαίρεση το Θήβα - Αιολικός που θα αρχίσει στις 2 μ.μ.