Δευτέρα, 13 Μάρτιος 2017 15:36

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ - ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 1-1: Ολα έγιναν στο β' ημίχρονο

Μακριά από τη νίκη έμεινε για έβδομο σερί παιχνίδι το Διαβολίτσι που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον αδιάφορο Μιλτιάδη.

Ενα σκορ που διαμορφώθηκε στο β' ημίχρονο και ήταν ίδιο με το ματς του πρώτου γύρου στον Πύργο.

Tραυματισμός Βασιλόπουλου στα πλευρά

Το παιχνίδι σημάδεψε ο σοβαρός τραυματισμός του ποδοσφαιριστή του Μιλτιάδη Νίκου Βασιλόπουλου στο 32'... Ο 22χρονος αμυντικός μετά από διεκδίκηση έπεσε άτσαλα πάνω στο πόδι παίκτη του Διαβολιτσίου και χτύπησε στα πλευρά.

Μάλιστα στο ημίχρονο μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο Καλαμάτας, απ' όπου πήρε αργότερα εξιτήριο πιθανότατα με κάταγμα στα πλευρά.

Μετά από ένα ανιαρό πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο τα είχε όλα...

Προηγήθηκε με Τσέρτο, απάντηση με Τσουκαλά

Το συγκρότημα του Κώστα Λαμπρόπουλου (αντιμετώπισε την μέχρι πρότινος ομάδα του) προηγήθηκε στο 50' όταν μετά από κόρνερ του Γαλάνη, ο Τσέρτος από κοντά έκανε με προβολή το 0-1.

Ο ΑΟΔ απάντησε άμεσα μιας και στο 58' ο Τσουκαλάς με διαγώνιο σουτ έφερε το ματς στα ίσια.

Χαμένο πέναλτι από Καλογερόπουλο

Στο 68' ο Τσουκαλάς κέρδισε πέναλτι από τον Δημόπουλο, όμως ο Καλογερόπουλος ήταν άστοχος στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και άουτ.

Στο 77' ο Μιλτιάδης είχε δοκάρι σε προβολή του Λακριντή από κόρνερ του Διαμαντόπουλου.

Αποβλήθηκε ο Δημόπουλος στο 80'

Στο 80' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Δημόπουλου με δεύτερη κίτρινη.

Στην εκπνοή οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν τη νίκη, όμως η κεφαλιά του Παπαδόγιαννη σταμάτησε στο δοκάρι.

Διαιτητής ήταν ο Σερεμέτης, με βοηθούς τους Μπασιλάρη και Μιχαλόπουλο.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Κατσαρέας, Μαραβέλας (80' Ντουμάνι), Σταματόπουλος, Τσουκάλης, Κρεμύδας, Θεοδωρόπουλος (46' Τσαουσάι), Τσουκαλάς, Μπαλόπουλος (78' λ. τρ. Αθανασόπουλος), Παπαδογιάννης, Καλογερόπουλος, Εμμανουήλ.

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Αλεξόπουλος, Τσέρτος, Δημόπουλος, Παλιάς, Βασιλόπουλος (32' λ. τρ. Ταχίρι), Γαλάνης, Κοτσίρης, Διαμαντόπουλος, Βέλλης (75' Λακριντής), Κάππος (71' Παναγιωτόπουλος), Παυλόγιαννης.