Δευτέρα, 24 Απριλίου 2017 14:37

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 2-5: Πήρε το διπλό με παίκτη λιγότερο από το 10'!

Εντυπωσιακή η Αναγέννηση συνέτριψε χθες με 5-2 τον Τέλλο Αγρα στους Γαργαλιάνους συνεχίζοντας την φοβερή της πορεία από το ξεκίνημα της χρονιάς.

Η ομάδα που είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον χθες ήταν ο Αγρας, όμως η "Μπάρτσα" έπαιξε σοβαρά και πήρε το διπλό, αν και αγωνίστηκε για 80 λεπτά με παίκτη λιγότερο.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Αντώνη Μαυρέα ήταν ο Χρήστος Τρίψας που σημείωσε χατ τρικ.

Αποβλήθηκε στο 10' ο Λίβας

Στο 10' ο Λίβας βγήκε από την εστία του και σε φάση με τον Διακουμή έπιασε την μπάλα εκτός περιοχής, με τον κ. Μπλάνα να του δείχνει απευθείας κόκκινη και να τον αποβάλει.

Ετσι κάτω από τα δοκάρια των φιλοξενούμενων πέρασε ο νεαρός Δημήτρης Καλογερόπουλος.

Ο Διακουμής το 1-0 στο 17'

Στο 17' ο Διακουμής βρέθηκε τετ α τετ και με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Χατ τρικ ο Τρίψας για το 1-3

Ομως οι φιλοξενούμενοι πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο και στο 21' ο Τρίψας με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 35' ο ίδιος παίκτης με νέο μακρινό σουτ έκανε το 1-2, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Οι "ερυθρόλευκοι" στο β' μέρος παίζοντας με παίκτη παραπάνω πίεσαν την Αναγέννηση, όμως είχαν άγχος και δεν μπορούσαν να απειλήσουν ουσιαστικά.

Ετσι στο 70' και πάλι ο Τρίψας με δυνατό σουτ έκανε το 1-3, σημειώνοντας χατ τρικ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Πότσης με διαγώνιο σουτ μείωσε σε 2-3.

Με δύο γκολ του Μουλιάτου το 2-5

Ομως ο Μουλιάτος με δύο τέρματα στο 75' και το 83' με ισάριθμα πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-5.