Πέμπτη, 14 Νοεμβρίου 2013 18:17

"Η ομάδα κατέθεσε ψυχή", δηλώνει ο Γ. Αργυρόπουλος για το διπλό του Παμίσου στο Δώριο

Μετά από τρεις σερί ισοπαλίες, ο Πάμισος επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας στο Δώριο με 1-3 της ομώνυμης ομάδας. Οι Νησιώτες βρέθηκαν μάλιστα πίσω στο σκορ, αλλά με ψυχή και πάθος γύρισαν το ματς και παραμένουν σε τροχιά τίτλου.

"Παρά τις αντίξοες συνθήκες η ομάδα κατέθεσε ψυχή, είχε πάθος και ήταν αποφασισμένη από το πρώτο λεπτό για τη νίκη. Ηταν ένα σημαντικό τρίποντο κυρίως για ψυχολογικούς λόγους και αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά", λέει στο 'Ν" εμφανώς ικανοποιημένος  ο προπονητής του Παμίσου  Γιώργος Αργυρόπουλος.
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι "πράσινοι' αγωνίστηκαν χωρίς τον πρώτο τους σκόρερ Στέλιο Ζάρκο και τους Ι. Τρίψα, Κωτσάκη, ενώ ο Αλεβίζος αγωνίστηκε για 15 λεπτά και σκόραρε!
Ο Πάμισος προετοιμάζεται πλέον για τη αναμέτρηση με το Διαβολίτσι στη Μεσσήνη, όπου επιστρέφει ο Κωτσάκης που εξέτισε την ποινή του, ενώ παραμένει αμφίβολη η συμμετοχή των Ζάρκου και Ι. Τρίψα.