Δευτέρα, 11 Σεπτέμβριος 2017 16:34

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΚΟΠΑΝΑΚΙ 2-1: Εύκολα στην επόμενη φάση

Ο Τέλλος Αγρας είχε βάλει βάσεις πρόκρισης από το πρώτο ματς όπου είχε επικρατήσει 2-0 και χθες σφράγισε το εισιτήριο καθώς νίκησε με 2-1 στον επαναληπτικό τον Διαγόρα Κοπανακίου στους Γαργαλιάνους.

Και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 60’ ο Τζανετέας πέτυχε το 1-0, στο 72’ ο Απ. Παπαδόπουλος ισοφάρισε με χτύπημα φάουλ και στο 78’ ο Φωτιάδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τον Τέλλο Αγρα.

Δοκάρια για τους γηπεδούχους είχαν ο Καραχάλιος στο α’ ημίχρονο και ο Γεωργιόπουλος στο β’.

Διαιτητής ήταν ο Νίκας με βοηθούς τους Αντωνόπουλο, Α. Μιχαλόπουλο.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Καλογερόπουλος, Λ. Ανδρώνης, Λ. Χρ. Ανδρώνης, Γεωργόπουλος, Κοντογόνης, Τζανετέας, Γρ. Αναστασόπουλος (75’ Καμινάρης), Διακουμής, Φωτιάδης, Γεωργιόπουλος (88’ Καυκής), Καραχάλιος (78’ Π. Αναστασόπουλος)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ: Γκιώνης, Νικολί (75' Θ. Παπαδόπουλος), Καμπούκος, Μοσχίδης, Κοσμάς, Γκότσης, Γεωργακόπουλος, Τ. Παπαδόπουλος, Σ. Παπαδόπουλος, Απ. Παπαδόπουλος, Μαδούρος.