Πέμπτη, 05 Οκτώβριος 2017 22:02

To πρόγραμμα της Football League 2017-2018

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
To πρόγραμμα της Football League 2017-2018

Δείτε το πλήρες πρόγραμμα της Football League 2017-2018 όπως αυτό διαμορφώθηκε μετά την κλήρωση της Πέμπτης (5/10). Οι 34 αγωνιστικές και οι ημερομηνίες διεξαγωγής τους.

Στα γραφεία της Football League πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης (5/10) η κλήρωση της Football League 2017-2018. Το παρών έδωσαν και τρεις αστυνομικοί για λόγους ασφαλείας, αν και δεν συνέβη κανένα παρατράγουδο.

Παρόντες στη διαδικασία ο πρόεδρος της διοργανώτριας Λεωνίδας Λεουτσάκος, ο πρόεδρος της Super League, Γιώργος Στράτος, ο πρώην πρόεδρος της διοργανώτριας αρχής, Σπύρος Καλογιάννης, αντιπροσωπεία του ΠΣΑΠ, ο εκπρόσωπος της ΕΠΟ, Λεωνίδας Θεωμαΐδης, αλλά και οι εξής εκπρόσωποι των ομάδων:

Στάθης Φριλίγγος (Άρης), Δημήτρης Μπαταγιάννης, Ανδρέας Μπέκιος, Ηρακλής Τσίκινης (Τρίκαλα), Σταύρος Καρακασίδης (Καλλιθέα), Παναγιώτης Μαντζανάς (Απόλλων Λάρισας), Θωμάς Σβαρνόπουλος (Αιγινιακός), Γιώργος Γιακουμίδης (Απόλλων Πόντου), Άρης Λυχναράς (Κισσαμικός), Αντώνης Ρέλλας, Δημήτρης Μπαλαφούτης (Παναιγιάλειος), Βαλάντης Μπλέτσας (Αναγέννηση Καρδίτσας), Κώστας Μπακαλάρος (Παναχαϊκή), Γιάννης Μπύρος (Δόξα Δράμας), Γιώργος Τουτζάρης (Εργοτέλης), Δημήτρης Νικόλαρος (Σπάρτη), Φώτης Τσάλος, Δημήτρης Βαγιάκος (ΟΦΗ), Γιώργος Μελάς (Αχαρναϊκός), Δημήτρης Γεωργίου (Καραϊσκάκης).

Η σεζόν τελειώνει στις 27 Μαΐου. Υπενθυμίζεται ότι ανεβαίνουν δύο ομάδες στη Super League και υποβιβάζονται οι έξι τελευταίοι. Σε ό,τι αφορά στις ημερομηνίες των εμβόλιμων αγωνιστικών αυτές είναι οι: 20 Δεκεμβρίου (10η), 31 Ιανουαρίου (15η), 7 Μαρτίου (21η), Μεγάλη Τετάρτη 4 Απριλίου (26η) και 25 Απριλίου (29η).

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (22/10)

ΑΟΧ Κισσαμικός - ΑΕ Καραϊσκάκης

 

Εργοτέλης - Καλλιθέα

 

Αχαρναϊκός - Απόλλων Λάρισας

 

Παναχαϊκή - Τρίκαλα

 

Βέροια - Απόλλων Πόντου

 

Άρης - Αιγινιακός

 

Σπάρτη - Παναιγιάλειος

 

Δόξα Δράμας - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Πανσερραϊκός - ΟΦΗ

 

 

 

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (29/10)

Εργοτέλης - ΑΟΧ Κισσαμικός

 

ΑΕ Καραϊσκάκης - Αχαρναϊκός

 

Καλλιθέα - Παναχαϊκή

 

Απόλλων Λάρισας - Βέροια

 

ΑΟ Τρίκαλα - Άρης

 

Απόλλων Πόντου - Σπάρτη

 

Αιγινιακός - Δόξα Δράμας

 

Παναιγιάλειος - Πανσερραϊκός

 

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΟΦΗ

 

 

 

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/11)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Αχαρναϊκός

 

Παναχαϊκή - Εργοτέλης

 

Βέροια - ΑΕ Καραϊσκάκης

 

Άρης - Καλλιθέα

 

Σπάρτη - Απόλλων Λάρισας

 

Δόξα Δράμας - ΑΟ Τρίκαλα

 

Πανσερραϊκός - Απόλλων Πόντου

 

ΟΦΗ - Αιγινιακός

 

Αναγέννηση Καρδίτσας - Παναιγιάλειος

 

 

 

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12/11)

Παναχαϊκή - ΑΟΧ Κισσαμικός

 

Αχαρναϊκός - Βέροια

 

Εργοτέλης - Άρης

 

ΑΕ Καραϊσκάκης - Σπάρτη

 

Καλλιθέα - Δόξα Δράμας

 

Απόλλων Λάρισας - Πανσερραϊκός

 

Τρίκαλα - ΟΦΗ

 

Απόλλων Πόντου - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Αιγινιακός - Παναιγιάλειος

 

 

 

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/11)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Βέροια

 

Άρης - Παναχαϊκή

 

Σπάρτη - Αχαρναϊκός

 

Δόξα Δράμας - Εργοτέλης

 

Πανσερραϊκός - ΑΕ Καραϊσκάκης

 

ΟΦΗ - Καλλιθέα

 

Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων Λάρισας

 

Παναιγιάλειος - ΑΟ Τρίκαλα

 

Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου

 

 

 

6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26/11)

Άρης - ΑΟΧ Κισσαμικός

 

Βέροια - Σπάρτη

 

Παναχαϊκή - Δόξα Δράμας

 

Αχαρναϊκός - Πανσερραϊκός

 

Εργοτέλης - ΟΦΗ

 

ΑΕ Καραϊσκάκης - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Καλλιθέα - Παναιγιάλειος

 

Απόλλων Λάρισας - Αιγινιακός

 

Τρίκαλα - Απόλλων Πόντου

 

 

 

7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (03/12)

ΑΟΧ Κισσαμικός – Σπάρτη

 

Δόξα Δράμας – Άρης

 

Πανσερραϊκός – Βέροια

 

ΟΦΗ – Παναχαϊκή

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός

 

Παναιγιάλειος – Εργοτέλης

 

Αιγινιακός – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα

 

ΑΟ Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

 

 

 

8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/12)

Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός

 

Σπάρτη – Πανσερραϊκός

 

Άρης – ΟΦΗ

 

Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος

 

Αχαρναϊκός – Αιγινιακός

 

Εργοτέλης – Απόλλων Καλαμαριάς

 

Α.Ε. Καραϊσκάκης – ΑΟ Τρίκαλα

 

Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

 

 

 

9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17/12)

ΑΟΧ Κισσαμικός – Πανσερραϊκός

 

ΟΦΗ – Δόξα Δράμας

 

Αναγέννηση Καρδίτσας – Σπάρτη

 

Παναιγιάλειος – Άρης

 

Αιγινιακός – Βέροια

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Παναχαϊκή

 

ΑΟ Τρίκαλα – Αχαρναϊκός

 

Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

 

Καλλιθέα – Α.Ε. Καραϊσκάκης

 

 

 

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/12)

ΟΦΗ - ΑΟΧ Κισσαμικός

 

Πανσερραϊκός - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Δόξα Δράμας - Παναιγιάλειος

 

Σπάρτη - Αιγινιακός

 

Άρης - Απόλλων Πόντου

 

Βέροια - ΑΟ Τρίκαλα

 

Παναχαϊκή - Απόλλων Λάρισας

 

Αχαρναϊκός - Καλλιθέα

 

ΑΕ Καραϊσκάκης - Εργοτέλης

 

 

 

11Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (07/01)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Παναιγιάλειος - ΟΦΗ

 

Αιγινιακός - Πανσερραϊκός

 

Απόλλων Πόντου - Δόξα Δράμας

 

ΑΟ Τρίκαλα - Σπάρτη

 

Απόλλων Λάρισας - Άρης

 

Καλλιθέα - Βέροια

 

ΑΕ Καραϊσκάκης - Παναχαϊκή

 

Εργοτέλης - Αχαρναϊκός

 

 

 

12Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14/01)

Παναιγιάλειος - ΑΟΧ Κισσαμικός

 

Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός

 

ΟΦΗ - Απόλλων Πόντου

 

Πανσερραϊκός - ΑΟ Τρίκαλα

 

Δόξα Δράμας - Απόλλων Λάρισας

 

Σπάρτη - Καλλιθέα

 

Άρης - ΑΕ Καραϊσκάκης

 

Βέροια - Εργοτέλης

 

Αχαρναϊκός - Παναχαϊκή

 

 

 

13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/01)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Αιγινιακός

 

Απόλλων Πόντου - Παναιγιάλειος

 

ΑΟ Τρίκαλα - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Απόλλων Λάρισας - ΟΦΗ

 

Καλλιθέα - Πανσερραϊκός

 

ΑΕ Καραϊσκάκης - Δόξα Δράμας

 

Εργοτέλης - Σπάρτη

 

Αχαρναϊκός - Άρης

 

Παναχαϊκή - Βέροια

 

 

 

14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (28/01)

Απόλλων Πόντου - ΑΟΧ Κισσαμικός

 

Αιγινιακός - ΑΟ Τρίκαλα

 

Παναιγιάλειος - Απόλλων Λάρισας

 

Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλιθέα

 

ΟΦΗ - ΑΕ Καραϊσκάκης

 

Πανσερραϊκός - Εργοτέλης

 

Δόξα Δράμας - Αχαρναϊκός

 

Σπάρτη - Παναχαϊκή

 

Βέροια - Άρης

 

 

 

15Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (31/01)

ΑΟΧ Κισσαμικός - ΑΟ Τρίκαλα

 

Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου

 

Καλλιθέα - Αιγινιακός

 

ΑΕ Καραϊσκάκης - Παναιγιάλειος

 

Εργοτέλης - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Αχαρναϊκός  - ΟΦΗ

 

Παναχαϊκή - Πανσερραϊκός

 

Βέροια - Δόξα Δράμας

 

Άρης - Σπάρτη

 

 

 

16Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (04/02)

Απόλλων Λάρισας - ΑΟΧ Κισσαμικός

 

ΑΟ Τρίκαλα - Καλλιθέα

 

Απόλλων Πόντου - ΑΕ Καραϊσκάκης

 

Αιγινιακός - Εργοτέλης

 

Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός

 

Αναγέννηση Καρδίτσας - Παναχαϊκή

 

ΟΦΗ - Βέροια

 

Πανσερραϊκός - Άρης

 

Σπάρτη - Δόξα Δράμας

 

17Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11/02)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Καλλιθέα

 

ΑΕ Καραϊσκάκης - Απόλλων Λάρισας

 

Εργοτέλης - ΑΟ Τρίκαλα

 

Αχαρναϊκός - Απόλλων Πόντου

 

Παναχαϊκή - Αιγινιακός

 

Bέροια - Παναιγιάλειος

 

Άρης - Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Σπάρτη - ΟΦΗ

 

Δόξα Δράμας - Πανσερραϊκός

Πηγή: sport24.gr

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ