Τετάρτη, 06 Δεκέμβριος 2017 12:34

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Εντός έδρας Πάμισος και Πανθουριακός

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τις ομάδες που βρίσκονται στις πρώτες θέσεις να παίζουν εντός έδρας θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής.

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής ο πρωτοπόρος Πάμισος θα υποδεχθεί την Σπερχογεία με στόχο να πετύχει την 10η νίκη του στο πρωτάθλημα ώστε να διατηρήσει ή και να διευρύνει το προβάδισμα των 4 βαθμών που έχει από τον δεύτερο Πανθουριακό.

Ο τρίτος στην βαθμολογία Απόλλωνας θα φιλοξενηθεί από τον ουραγό Μιλτιάδη ενώ το τέταρτο Διαβολίτσι θα παίξει εντός έδρας με την Αναγέννηση Παραλίας.

Στην Α1 τοπική η πρωτοπόρος ΑΕ Μάνης θα υποδεχθεί τον Χανδριναϊκό ενώ το δεύτερο Δώριο θα παίξει εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό Ανάληψης.

Στην Β’ τοπική θα έχουμε την 11η αγωνιστική στους δύο ομίλους ενώ στην Γ’ τοπική θα διεξαχθεί η 6η αγωνιστική.

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 9/12

Μιλτιάδης – Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Διαβολίτσι – Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 10/12

Τέλλος Αγρας - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Ανδρούσα – Ομόνοια

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Εράνη – Ασπρόχωμα

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Πάμισος – Σπερχογεία

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας – Κυπαρισσία

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

Πανθουριακός - ΑΟ Φαραί

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3 μ.μ.

 

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 9/12

Ολυμπιακός Αν. - Δώριο

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Μεθώνη - ΑΕ Αβίας

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

ΑΕ Γαργαλιάνων – Χώρα

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 10/12

Κορώνη - ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Πεταλίδι – Αίας

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

ΑΕ Μάνης – Χανδριναϊκός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

 

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 9/ 12

Νέος Αρις - ΑΠΣ Αρις

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Κοπανάκι – Κεραυνός

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 10/12

Ατρόμητος Πλατύ - Αστέρας Αρφαρών

Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.

Αμφεια – Πανευαϊκός

Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

Ηρακλής Κυπ. - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

ΑΕΚ Καλαμάτας - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 12.30 μ.μ.

Ρεπό: Καλό Νερό

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 9/12

Δαναός – Πατίστα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Στενωσιά – Βλαχόπουλο 0-3 α.α.

Παναθηναϊκός Καλ. - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 3 μ.μ.

ΑΣ Φυτειάς – Νέδουσα

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6 μ.μ.

 

Κυριακή 10/12

Δόξα - ΑΕ Λογγά

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Καλλιθέα – Πανιώνιος

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Ρεπό: Πράσινα Πουλιά

 

Γ’ ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 9/12

ΑΟ Χατζή - Εθνικός Καλ. 0-3 α.α.

Ικαρος - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

ΠΑΟΚ Καλ. - Θύελλα Μ.

Γήπεδο Ασποχώματος, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 10/12

ΑΟ Λαιίκων - Ερμής Καλ.

Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 10 π.μ.

Θύελλα Παραλίας - Νέστωρ Πύλου

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ