Δευτέρα, 11 Δεκέμβριος 2017 17:16

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 5-0: Ξέσπασε στο δεύτερο μέρος

Τη δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη και 7η στο πρωτάθλημα της Α' τοπικής πανηγύρισε το Σάββατο το εντυπωσιακό φέτος Διαβολίτσι, επικρατώντας με 5-0 της Αναγέννησης Παραλίας, που παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού.

Οι γηπεδούχοι που φιγουράρουν στην 3η θέση, πέτυχαν όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα σε διάστημα 20 λεπτών.

Χατ τρικ ο Βουρνάς που ήρθε από τον πάγκο!

Το εντυπωσιακό είναι ότι ο Βουρνάς πέτυχε χατ - τρικ σε 6 λεπτά και ενώ ήρθε από τον πάγκο. Συγκεκριμένα μπήκε στο 58' στη θέση του Κουλόπουλου, ο οποίος ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 49'. Στο 55' ο Ηλιόπουλος διπλασίασε τα τέρματα του Διαβολιτσίου για να ακολουθήσουν τρία γκολ από το Βουρνά. Στο 63' πέτυχε το 3-0, στο 65' το 4-0 και στο 69' διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Το ματς διαιτήτευσε ο Κουτσαναστάσης με βοηθούς την Τσουκάλη και τον Αντωνόπουλο.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Κωνσταντακόπουλος (70' Παυλ. Σουλαντίκας), Μπαλόπουλος (70' Παν. Σουλαντίκας), Παπαγεωργίου, Ντουμάνι (41' Βορίλας), Εμμανουήλ, Τσουκαλάς, Ζάκκας, Κουλόπουλος (58' Βουρνάς), Ηλιόπουλος, Τσώνης, Παπαδόγιαννης..

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Χριστόπουλος (77' Νταντής), Μπουζαλάς, Δουρούμης, Φατούρος, Ξυδέας, Σκαφιδάς, Σταματόπουλος, Καρμπαλιώτης, Τσαγκάρης, Δούβας, Μαθιόπουλος.