Δευτέρα, 08 Ιανουάριος 2018 18:19

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ 2-0: Ενα 8λεπτο στο β’ ημίχρονο ήταν αρκετό

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Ενα πολύ καλό οκτάλεπτο στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό για τον Α.Ο. Φαραί να επιβληθεί της Κυπαρισσίας με 2-0 και να σημειώσει τη δεύτερη σερί νίκη του.

Οι γηπεδούχοι αποσπάστηκαν έτσι κι άλλο από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ στον αντίποδα αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Τριφυλιακή ομάδα που δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση.

Στο 28’ μετά από πάσα του Τσιμόπουλου ο Κοσμάς άφησε την μπάλα να περάσει, με τον Μάρη να μπερδεύεται και την μπάλα να χτυπά στο δεξί δοκάρι. Στην επαναφορά ο Θεοχαρόπουλος ολιγώρησε και χάθηκε σημαντική ευκαιρία.

Η ομάδα του Μιχάλη Φασουλή είχε μια καλή στιγμή επτά λεπτά αργότερα με σουτ του Σεριάτου.

Στο 68’ ο Κουρέας έκανε ωραία ενέργεια από αριστερά και έκοψε για τον Κωνσταντόπουλο που με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ (1-0).

Μετά από επτά λεπτά ο Σταματελόπουλος ελίχθηκε έξω από την περιοχή, πέρασε δύο αντιπάλους και με αριστερό πλασέ νίκησε τον Αθανασόπουλο για το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν στο 89’ όταν ο κ. Μπλάνας έδωσε πέναλτι σε χέρι του Κατσιμαγκλή ύστερα από σέντρα του Κοσμά... Ο Μιτρόφ όμως από τα 11 βήματα έστειλε την μπάλα άουτ και το 2-0 ήταν το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Μπλάνας και βοηθοί οι Τσίρμπας και Ταβουλαρέας.

Α.Ο. ΦΑΡΑΙ: Μάρης, Στ. Μπούνας (21’ λ. τρ. Κουρέας), Πανταζής, Σαμιώτης (62’ Κωνσταντόπουλος), Σκιάς, Κωνσταντακόπουλος, Σεριάτος

(88’ Η. Μπούνας), Παχής, Μανιατέας (70’ Σταματελόπουλος), Διαμαντής, Κατσιμαγκλής.

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Αθανασόπουλος, Ανδρουτσής, Ζαφείρης, Μπακόπουλος, Μιτρόφ, Ντιόπ, Κωνσταντόπουλος (85’ Ντέντα), Βατσής, Κοσμάς, Τσιμόπουλος, Θεοχαρόπουλος (53’ Χατζηαράπης).