Σάββατο, 04 Ιανουάριος 2014 17:00

Α' ΤΟΠΙΚΗ: Γκέλες για ΑΟΚ και Πάμισο, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με Διαβολίτσι και Φαραί!

Δραματικά ματς έγιναν σήμερα στο περιθώριο της 14ης αγωνιστικής της Α' τοπικής...

Οι δύο πρωτοπόροι Κυπαρισσία και Πάμισος έχασαν βαθμούς μιας και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με το ίδιο σκορ 2-2 με Διαβολίτσι και Α.Ο. Φαραί αντίστοιχα. Ο ΑΟΚ μάλιστα έχανε μέχρι το 75' με 2-0 και ισοφάρισε με δύο γκολ στο τελευταίο 15λεπτο. Οι νησιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως το γύρισαν στο δεύτερο μέρος. Η καλαματιανή ομάδα όμως που έπαιξε με αρκετές απουσίες ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Πανταζή! Στα άλλα παιχνίδια η Εράνη πήρε σπουδαίο διπλό στη Μεθώνη επί της ομώνυμης ομάδας με 1-0, με τον ΑΟΜ να είναι πλέον ουραγός της Α' τοπικής. Κι αυτό γιατί η Ομόνοια επικράτησε με 2-1 της Σπερχογείας, που μπλέκει για τα καλά πλέον σε περιπέτειες...